Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlín navštívil konzul Ukrajiny

3. 10. 2019

Aktuality

8

Zlín – Primátor Jiří Korec přivítal společně s náměstkem primátora Alešem Dufkem ukrajinského konzula Ivana Kholostenka.

Konzul Ukrajiny Ivan Kholostenko s primátorem Zlína Jiřím Korcem

Zlín – Primátor Jiří Korec přivítal společně s náměstkem primátora Alešem Dufkem ukrajinského konzula Ivana Kholostenka.

Setkání zástupců města s ukrajinským konzulem proběhlo na zlínské radnici. Během oboustranně vstřícného setkání bylo hlavním tématem navázání spolupráce města Zlína s vybraným městem z Ukrajiny. Ivan Kholostenko zmínil spolupráci českých a ukrajinských měst, přičemž vidí potenciál i ve Zlíně, který má podle něj co nabídnout jak v oblasti vzdělání, tak kultury i sportu. V rámci jednání byly ze strany Ivana Kholostenka navrhnuty pro vzájemnou spolupráci města Ternopil  a Ivano – Frankivsk.

„Město Zlín má zájem rozvíjet spolupráce s partnerskými městy. Budoucnost vidím na úrovni škol a spolků. Důležité je, aby tyto spolupráce byly dlouhodobě podporovány a nezůstaly pouze na papíře. Finální výběr partnerského města bude ještě interně komunikován, aby vznikla co možná nejpřínosnější spolupráce,řekl primátor Jiří Korec.

„Je nutné zvážit i vzájemnou dostupnost partnerských měst, aby se využil potenciál spolupráce. Navrhovaná města Ternopil nebo Ivano Frankovsk jsou dostupná autobusovou dopravou, což je pozitivní“, doplnil náměstek primátora Aleš Dufek.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru