Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlín navštívila poradkyně primátora města Jaroslavl. Probíral se turismus i partnerství

8. 12. 2017

Aktuality

21

Zlín - Poradkyně primátora ruského města Jaroslavl Olga Lileeva navštívila před nedávnem Zlín. Společně s Igorem Kazinem, předsedou spolku Asociace mezinárodní spolupráce, se setkala s představiteli jednotlivých odborů...

p1010070.jpg

Zlín - Poradkyně primátora ruského města Jaroslavl Olga Lileeva navštívila před nedávnem Zlín. Společně s Igorem Kazinem, předsedou spolku Asociace mezinárodní spolupráce, se setkala s představiteli jednotlivých odborů zlínského magistrátu a řeč se vedla především o variantách možné partnerské spolupráce, zejména v oblasti kultury, sportu a cestovního ruchu. Jednání vedl Tomáš Lang, vedoucí Odboru kanceláře primátora.

„Toto pracovní setkání navázalo na již dřívější návštěvu zástupců tohoto města. Bavili jsme se o zcela konkrétních možnostech spolupráce v oblasti kultury nebo cestovního ruchu. Zazněla například možnost účasti zlínského divadla na tamním prestižním festivalu,“ uvedl Tomáš Lang. Olga Lileeva pohovořila také o systému partnerských a bratrských měst Jaroslavle, z nichž nám nejbližší je například nedaleká slovenská Dubnica nad Váhom. Jaroslavl má však partnerská města i z Finska, Německa, Francie či USA. Každé partnerské město se navíc prezentuje přímo v informačním centru města Jaroslavl a zástupci těchto měst se také často účastní velkého gastronomického festivalu. Může se stát Zlín dalším z nich?

„Rádi bychom o této variantě také jednali. Představitelům našeho města budu tlumočit zcela konkrétní možnosti spolupráce či účasti při místním Mezinárodním festivalu filmů pro děti a mládež, projednáme účast divadla na našem festivalu a přínosná by mohla být i budoucí spolupráce na úrovni našich filharmonií,“ zmínila Olga Lileeva. Již nyní je například potvrzena účast dětského folklorního souboru z Jaroslavle na zlínské mezinárodní přehlídce dechových hudeb FEDO. Příští rok se do Zlína přijedou podívat tamní gymnazisté a v jednání je také výměna kontaktů a zprostředkování spolupráce mezi hokejovými kluby, Domy dětí a mládeže či zoologickými zahradami.

„Ve vaší krásné zoo strávil ředitel naší zoologické zahrady celý den,“ s úsměvem připomněla Olga Lileeva, která se i přiznala, že v České republice pravidelně tráví svou dovolenou.  Řeč se točila také kolem možností propagace cestovního ruchu.

„Zaujal nás například projekt Zlatý kruh, v jehož rámci mohou turisté navštívit osm historických ruských měst, mezi něž patří i více než tisíc let stará Jaroslavl. Tato města o turisty nebojují, ale naopak se vzájemně doplňují a doporučují. I u nás bychom rádi rozšířili užší spolupráci s dalšími městy v regionu a tento projekt nás může inspirovat,“ uvedla Eva Manišová, vedoucí Oddělení cestovního ruchu a informací, která se setkání také účastnila. Jaroslavl je jedním z nejstarších ruských měst. Nachází se asi 250 kilometrů od Moskvy. V současné době má cca 600 tisíc obyvatel. Historické centrum se nachází na soutoku řek Volha a Kotorosl a je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO. Ve městě se nachází muzeum perníku a jedno z deseti nejlepších planetárií světa. Není divu. Část své profesní kariéry zde totiž strávila Valentina Těreškovová, první žena ve vesmíru. Obě města navíc spojuje vášeň pro hokej, jedinečná architektura červených zdí nebo průmyslová minulost a současnost. 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru