Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlín obsadí filmaři

1. 9. 2017

Aktuality

52

Zlín – Od dnešního dne se Zlín stane dějištěm natáčení celovečerního filmu. Jako hlavní exteriérovou lokaci si ho vybral štáb pracující na snímku Úsměvy smutných mužů.

Pohled na Zlín od Burešova

Zlín – Od dnešního dne se Zlín stane dějištěm natáčení celovečerního filmu. Jako hlavní exteriérovou lokaci si ho vybral štáb pracující na snímku Úsměvy smutných mužů. Filmaři se podívají do továrního a sportovního areálu, radnice i filmových ateliérů na Kudlově. Mimo Zlín štáb zavítá do Slušovic, Kostelce a Ratiboře. Ve Zlínském kraji se filmaři zdrží celkem tři dny.

Komedie Úsměvy smutných mužů, jejíž část se točí ve Zlíně a okolí, vzniká na motivy stejnojmenné knihy Josefa Formánka. Jeho zápisky z protialkoholní léčebny se po vydání staly bestsellerem a také inspirací pro režiséra Dana Svátka, který podle knihy připravil scénář.

Když jsem četl rukopis, cítil jsem v něm ohromný filmový potenciál, takže od počátku bylo jasné, že se pokusíme film natočit," uvedl režisér.

V hlavní roli se představí David Švehlík, herecké obsazení se ale skládá i z dalších hvězdných tváří. Ve filmu divák uvidí například i Jaroslava Duška, Ondřeje Malého, Simonu Babčákovou nebo Jaroslava Plesla.

Premiéra filmu je plánovaná na jaro 2018. Koproducent filmu Martin Gazda z IS Produkce však zatím neprozradil konkrétní datum.

Vzhledem k tomu, že výsledkem naší práce bude „zlínský film", premiéra se uskuteční právě ve Zlíně. Je možné, že uspořádáme autogramiádu nebo besedu s tvůrci filmu i v rámci zlínského filmového festivalu, na kterém vlastně padla i první klapka," sdělil.

Na výrobě filmu Úsměvy smutných mužů se koprodukčně podílí i statutární město Zlín. Nejde o jednorázovou podporu jednoho filmu, ale s podporou filmového průmyslu ve Zlíně město počítá i do budoucna. Se záměry podpořit vznik scénářů, námětů ale také samotných audiovizuálních děl letos vznikl Filmový fond statutárního města Zlína. Fungovat začne od počátku příštího roku.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru