Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlín plánuje na podzim výsadbu alejových stromů

15. 4. 2021

Aktuality

10

Zlín - Sto dvacet kusů alejových stromů bude na podzim tohoto roku vysazeno na veřejných plochách ve Zlíně. Město Zlín totiž uspělo s žádostí o podporu z Operačního programu Životní prostředí.

img-20181018-100647.jpg

Zlín - Sto dvacet kusů alejových stromů bude na podzim tohoto roku vysazeno na veřejných plochách ve Zlíně. Město Zlín totiž uspělo s žádostí o podporu z Operačního programu Životní prostředí. Na projekt s názvem „ Zlín – Regenerace zeleně ve Zlíně – II. Etapa“ získá město dotaci, která bude činit šedesát procent z odhadovaných nákladů. Dle projektu činí odhady nákladů přibližně jeden milion korun.

„Alejové stromy budou vysazeny v lokalitách jako například Centrální park Jižní Svahy, Podlesí, Křiby, ul. Okružní, sídliště Kúty, Bartošova čtvrť, přírodní louky Boněcko nebo Malenovice,“ vyjmenoval Bedřich Landsfeld, náměstek primátora pro oblast městské zeleně.

Odbor městské zeleně  tak tímto navázal na úspěšný dotační titul „ Zlín – regenerace zeleně ve městě Zlíně“, který byl realizován v letech 2012 – 2014, v rámci kterého bylo na území města odborně ošetřeno 3 847 vzrostlých a vysazeno 1 262 kusů mladých stromů.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru