Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlín podpoří milionem korun vznik scénářů

20. 2. 2018

Aktuality

18

Zlín - Částkou rovného milionu korun podpoří město Zlín vznik scénářů, které čerpají z historie nebo současnosti města. Správní rada Filmového fondu města Zlína již vyhlásila historicky první výzvu na přidělení těchto dotací.

Filmová klapka.jpg

Zlín - Částkou rovného milionu korun podpoří město Zlín vznik scénářů, které čerpají z historie nebo současnosti města. Správní rada Filmového fondu města Zlína již vyhlásila historicky první výzvu na přidělení těchto dotací. Zájemci mohou své žádosti posílat do 25. dubna 2018.

„Myslím, že pro nás, pro tvůrce a lidi z filmového řemesla, je zlínský region výzva. Je tu hodně témat, která se dají objevovat,“ uvádí producent České televize Martin Polák, který se podílel na výrobě dokumentů o Hermíně Týrlové, Karlu Zemanovi nebo právě realizovaném projektu Zlínský klenot. Podpora je ale určená také pro scénáře, které popisují obecné lidské příběhy. Děj však musí být situován na území Zlína.

Město si od výzvy slibuje zvýšení zájmu scénáristů, a tedy nárůst filmových projektů realizovaných ve Zlíně. „Chceme, aby k nám filmaři jezdili natáčet. Posílení nabídky kvalitních scénářů je přirozená cesta, jak k nám štáby přilákat. Zatím předpokládáme, že bychom každý rok zveřejnili jednu výzvu. Uvidíme ale, jaké budou první reakce,“ říká Miroslav Adámek, primátor města Zlína.

O podporu mohou žádat i studenti nebo začínající autoři. Při hodnocení projektů se bude posuzovat především originalita a způsob zpracování námětu, čas a místo odehrávání příběhu nebo připomenutí osobností spojených se Zlínem. Maximální výše částky, kterou lze získat, přitom není stanovena.

„Výzva je zveřejněna teprve několik dnů, ale už nyní víme o několika zajímavých projektech, jejichž autoři zvažují, že by možnost finanční podpory města Zlína využili,“ dodává Magdaléna Hladká, výkonná ředitelka filmové kanceláře ZLÍN FILM OFFICE. Právě u filmové kanceláře se můžou zájemci dotazovat na bližší informace.

Ze Zlínského kraje pochází nejeden úspěšný scénárista. Jmenovat lze například Miloše Macourka, Jiřího Křižana, Františka Pavlíčka, ale také zlínského rodáka a současného britského občana Toma Stopparda, který se podílel na scénářích k celosvětově úspěšným filmům jako Zamilovaný Shakespeare, Anna Karenina nebo Tulipánová horečka. Přímá podpora filmařů je tak dalším krokem Zlína v jeho návratu na mapu filmového průmyslu.

 

TZ ZLÍN FILM OFFICE

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru