Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlín podpoří vznik jedenácti filmových scénářů

13. 9. 2019

Aktuality

10

Zlín - Filmový fond statutárního města Zlína opět podpoří vznik filmových scénářů. Městské zastupitelstvo na čtvrtečním zasedání potvrdilo rozdělení finančních příspěvků...

usmevy-smutnych-muzu-zdroj-is-produkce-s-r-o-04.jpg

Zlín - Filmový fond statutárního města Zlína opět podpoří vznik filmových scénářů. Městské zastupitelstvo na čtvrtečním zasedání potvrdilo rozdělení finančních příspěvků v celkovém objemu 950 tisíc korun mezi jedenáct projektů. S podporou Zlína se tak brzy začne vyvíjet sedm celovečerních snímků, dva dokumenty, jeden hraný a jeden animovaný seriál.

Do historicky druhé výzvy zlínského filmového fondu se přihlásilo celkem patnáct žadatelů. Svá zastoupení měly jak zlínské, tak pražské produkční společnosti. Příležitost dostali i jednotlivci. „Hlavní podmínkou k získání dotace bylo dodržení přímé vazby námětu na město Zlín. Při hodnocení žádostí jsme však sledovali také originalitu látky nebo potenciál realizovatelnosti hotového scénáře,“ uvádí Jiří Korec, primátor Zlína a předseda Filmového fondu statutárního města Zlína. Ten současně dodává, že udělená podpora má ve svém důsledku za cíl právě navýšení filmových natáčení ve Zlíně.

Mezi podpořenými projekty dominovaly celovečerní snímky – příběh zlínský vodních pólistů a jejich emigrace v roce 1969, adaptace knihy zlínského spisovatele Antonína Bajaji – Na krásné modré Dřevnici, rodinný film ze současnosti, romantická komedie o hledání správných hodnot, ale také hororový snímek inspirovaný v zahraničí oblíbeným žánrem. Finanční příspěvek na vývoj získaly i dva náměty s baťovskou tematikou. Přiblížit chtějí životní osudy Jana Antonína Bati a Marie Baťové.

Z dokumentů pak zaujaly scénáře věnované osobnostem Františka Bartoše a posledního zlínského šlechtice Štěpána Haupta. Skupinu úspěšně podaných projektů uzavřely pilotní díly animovaného seriálu pro děti tematicky navazující na Zemanovu Cestu do pravěku a komediálního seriálu z prostředí ochotnického divadla. Výše udělených příspěvků se pohybovala od 40 do 150 tisíc korun.

Smyslem filmového fondu je především vyvolat zájem scenáristů o příběhy spojené se Zlínem nebo s jeho významnými osobnostmi. První výzva proběhla v roce 2018, kdy příslib dotace získalo osm projektů. Podmínky pro vyplacení příspěvku splnilo ve výsledku šest z nich.  „Podpora vzniku scénářů ze strany města strategicky doplňuje dotační program Zlínského kraje na podporu natáčení. Zlínský region je díky této souhře aktuálně největším podporovatelem filmové tvorby napříč mimopražskými regiony,“ uzavírá Magdaléna Hladká ze zlínské filmové kanceláře.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru