Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlín podporuje výstavbu dálnic. Zřídil podpisová místa

8. 9. 2017

Aktuality

17

Zlín – Město Zlín se připojilo k petici na podporu výstavby dálnice D49 Hulín – Fryšták – hranice ČR/SR, a dálnice D55 Otrokovice – Staré Město – Břeclav. Zřídilo také dvě petiční místa...

Doprava patří mezi největší problémy měst a obcí

Zlín – Město Zlín se připojilo k petici na podporu výstavby dálnice D49 Hulín – Fryšták – hranice ČR/SR, a dálnice D55 Otrokovice – Staré Město – Břeclav. Zřídilo také dvě petiční místa, kde lze podpisem tyto významné infrastrukturní projekty podpořit.

„Obě dálnice uleví dopravě v mnoha městech a obcích, odvedou z jejich ulic auta, včetně mnoha kamionů. To má obrovský význam pro životní prostředí a bezpečnost. Dálnice také přispívají k rozvoji ekonomiky, přivádí do regionů nové investory. A také turisty. Proto jednoznačně oba projekty podporujeme,“ prohlásil primátor Miroslav Adámek. Dodal, že petiční akci schvaluje celá rada města.

Petici lze podepsat v prostorách informačního centra, které se nachází v přízemí radnice na náměstí Míru, nebo v budově magistrátu na ulici L. Váchy. Ve Zlíně jsou i další podpisová místa, například v sídle Zlínského kraje. Podpisová akce poběží přibližně dva měsíce, cílem je nasbírat nejméně 10 tisíc podpisů, které umožní, aby se tento záměr řešit i legislativně.

Příprava projektů D49 a D55 trvá už více než patnáct let. „Soustavně je blokována několika ekologickými spolky a aktivisty, kteří poukazují na to, že oba dopravní projekty údajně naruší životní prostor některých živočichů, například křečka polního nebo lelka lesního. Rozhodli jsme se proto mobilizovat veřejnost a dát najevo hrstce ekologických aktivistů, že veřejnost si přeje projekty dálnice zrealizovat,” řekl Libor Lukáš, iniciátor petice a předseda Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě. „Tyto významné projekty, a mezi ně výstavba dálnic bezesporu patří, je potřeba řešit i s použitím obyčejného selského rozumu,“ dodal Miroslav Adámek.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru