Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlín pozastavil přijímání žádostí o městské byty. Důvodem je aktualizace pravidel jejich pronajímání

6. 10. 2020

Aktuality

40

Zlín – Statutární město Zlín disponuje téměř dvěma tisícovkami bytů, o bydlení v nich je zájem, ročně se uvolní a je znovu pronajato více než 100 bytů...

podlesi.jpg

Zlín – Statutární město Zlín disponuje téměř dvěma tisícovkami bytů, o bydlení v nich je zájem, ročně se uvolní a je znovu pronajato více než 100 bytů.  Ministerstvo vnitra se domnívá, že stávající pravidla neodpovídají tzv. antidiskriminačnímu zákonu. Rada města Zlína proto rozhodla o pozastavení příjmu žádostí a Odbor majetkové správy Magistrátu města Zlína připravuje zcela nová pravidla pro nájem bytů. Dosud byla platná samostatná pravidla pro každou kategorii bytu (startovací, senioři a osoby se zdravotním postižením, běžné), hodně ustanovení však bylo společných.

„Nově bude pronajímání městských bytů upravovat jeden dokument, kategorie bytů doznají změn,“ uvedla náměstkyně primátora Kateřina Francová.

Pravidla bude posuzovat Ministerstvo vnitra, předpokládá se, že budou účinná od 1. ledna 2021.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru