Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlín připravuje architektonický manuál

5. 3. 2019

Aktuality

6

Zlín - Popularizace architektury a historie města nejen pro návštěvníky, ale také pro obyvatele. To je jednou z hlavních ambicí projektu s názvem Zlínský architektonický manuál...

jsf-abb--c--0079807.jpg

Zlín - Popularizace architektury a historie města nejen pro návštěvníky, ale také pro obyvatele. To je jednou z hlavních ambicí projektu s názvem Zlínský architektonický manuál. Tato internetová online/offline databáze naváže na úspěšný projekt Brněnského architektonického manuálu www.bam.brno.cz.

 „Město Zlín je chápáno jako učebnice moderní architektury, která dosud není veřejnosti náležitě představena,“ uvedla Eva Manišová, vedoucí Oddělení cestovního ruchu a informací.

Systém fungování firmy Baťa přímo ovlivnil podobu města. Zlín je místem poválečných experimentů. Prostřednictvím tematických tras se tak zájemci seznámí s architekturou v kontextech nejen umělecko-historických, ale také sociologických. V rámci projektu vzniknou do 3 let mapy a stezky, audio nahrávky, tištěný průvodce a značení staveb v terénu. Do konce roku 2019 bude zpracováno přibližně 90 hesel (objektů). Projekt architektonický manuál již funguje nebo se připravuje v Brně, Plzni, Litomyšli či Hradci Králové. Na projektu spolupracuje několik organizací a institucí - spolek aArchitektura, Nadace Tomáše Bati, Nadace Jana Antonína Bati, Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, statutární město Zlín, Zlínský kraj, destinační management Zlínsko a Luhačovicko.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru