Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlín rozveselí folklór a dechovka

29. 8. 2018

Aktuality

56

Zlín – Slavnostním koncertem zahájí zlínské dechovky ve čtvrtek 30. srpna Mezinárodní festival dechových orchestrů a folklorních souborů FEDO 2018.

fedo.jpg

Zlín –  Slavnostním koncertem zahájí  zlínské dechovky ve čtvrtek 30. srpna  Mezinárodní festival dechových orchestrů a  folklorních souborů  FEDO 2018. Festivalové dění ve Zlíně a okolí potrvá do neděle 2. září.

Na 19. ročník bienále FEDO 2018 přijala podle slov jednoho z organizátorů Václava Talaše  pozvání řada domácích i zahraničních účinkujících.

Účast  jak dechových hudeb, tak i folklórních soborů je u nás unikátní.  V historii festivalu navštívilo Zlín a okolí nespočet zajímavých hostů od Taiwanského souboru až po dudáky ze Skotska.  I letos si diváci určitě přijdou na své. Mimo českých vystupujících  přijedou soubory z Turecka, Maďarska, Rakouska, Německa, Polska, Ruska a Slovenska,“ uvedl.

Hlavním hřebem festivalu je pro Zlíňany již neodmyslitelný  festivalový průvod účinkujících středem města. Soubory budou procházet v sobotu 1. září centrem Zlína po třídě Tomáše Bati v čase od 10 do 11 hodin.

V pestrém čtyřdenním programu je  čas  vyhrazen i na vzpomínání. Hudebníci připomenou dílo dvou výrazných osobností v pořadech Monstrkoncert – skladby Jaroslava Bílého a Pocta Františku Sušilovi.

Letos si společným koncertem všech zúčastněných dechových orchestrů připomeneme zlínského dirigenta Jaroslava Bílého. Zazní jeho skladby, které orchestry společně pro tuto příležitost nacvičily. Ve folklorní části festivalu bude vzdána pocta sběrateli lidových písní a moravskému rodáku Františku Sušilovi, od jehož smrti uplyne letos 150 let,“ sdělil Václav Talaš.

Mimo tradičních vystoupení na náměstí Míru se část programu uskuteční i na jiných stanovištích ve městě, zejména za Zlínským klubem 204. Tady budou vyhrávat cimbálové muziky a jazzové orchestry ze zlínských ZUŠ.  I letos se  ke zlínskému festivalu připojily okolní obce. Koncerty vybraných zahraničních souborů se uskuteční v pátek ve Fryštáku a v Otrokovicích, v sobotu ve Vizovicích a v neděli v Luhačovicích.

Program zde: http://vdozlin.cz/?p=705

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru