Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlín se představí na přehlídce Naše obec, naše radost

8. 9. 2021

Aktuality

11

Zlín – Druhý ročník přehlídky Naše obec, naše radost vstoupí do druhého ročníku konání.

nase-obec.jpg

Zlín – Druhý ročník přehlídky Naše obec, naše radost vstoupí do druhého ročníku konání. Prezentace turistické nabídky destinace Zlínsko-Luhačovicko a Východní Moravy nabídne to nejlepší ze svých atraktivit v sobotu 11. září 2021 v Luhačovicích. Návštěvníci mohou přijít načerpat inspiraci pro své podzimní výlety regionem a objevit další zajímavosti a místa, která stojí za to navštívit. Po celý den bude probíhat kulturní program včetně interaktivních dílniček pro děti, ochutnávky oblastních specialit či drobný prodej farmářských produktů. Jedním z představovaných turistických cílů bude i město Zlín, které se bude prezentovat prostřednictvím oddělení cestovního ruchu zlínského magistrátu.

Zveme všechny návštěvníky akce do našeho zlínského stánku, ve kterém představíme krásy Zlína. Poradíme tipy, co vidět zajímavého, která místa stojí za to objevit, a to nejen z pohledu unikátní zlínské architektury. Nabídneme také informace pro nadšené turisty a cyklisty. Ti, kteří by rádi objevili Zlín detailněji, se mohou seznámit s produktem nové průvodcovské služby Zóna Zlín. Zajímavostí je, že v rámci ní provází Zlínem vybraní nadšenci z řad veřejnosti,“ sdělila vedoucí oddělení cestovního ruchu, Magistrátu města Zlína Eva Manišová.

Destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko je jednou z turistických oblastí Východní Moravy, kam patří také Kroměřížsko, Slovácko nebo Valašsko. Každá z oblastí láká na jinou nabídku – Slovácko na cykloturistiku, folklor a víno, Valašsko na hory a valašské tradice, Kroměřížsko na památky UNESCO, Zlínsko a Luhačovicko zase na městskou turistiku a architekturu, lázeňství a hory, které zatím nejsou tolik objevené. 

„V loňském roce jsme přehlídku pořádali poprvé. Chceme lidem ukázat, jak pestrý náš region je a poradit jim, kam se vydat za zajímavými památkami a architekturou, kde ochutnat lokální dobroty, nebo kam si udělat výlet s dětmi,“ uvedla Jana Pastyříková, manažerka destinační společnosti Zlínsko a Luhačovicko a doplnila:

„Destinaci propagujeme mimo jiné pomocí turistického blogu nebo pečlivě plánovaných výletů od místních výletníků. Chtěli jsme ale také mít vlastní akci, na které se potkáme s místními i s návštěvníky někde jinde než v online světě.“

Přímo v centru lázní, na Lázeňském náměstí, bude od 10:30 až do 18:30 hodin hudební program s kapelami, písničkáři, hudebním triem, sbory i tanečníky, který doplní interaktivní dílny pro děti, ale také ochutnávky a drobný prodej regionálních potravin, jako jsou džemy a marmelády, bylinky nebo pivo z lokálního minipivovaru. 

„Přijede blues band, rocková kapela Freedom i tanečníci z místních charlestonových Crazy Flappers. Některé mikroregiony přivezou pěvecký sbor, jiné zase taneční kurzy nebo písničkáře. Ve stáncích lidé najdou jak farmářské dobroty, tak přehled o tom, co všechno se dá na Zlínsku a Luhačovicko zažít nebo objevit,“ prozradila Jana Pastyříková.

Kulturní program:

10:30–10:40    Slavnostní zahájení

10:30–10:40    Statutární město Zlín – představení 

10:40–11:10    avaroM dnaBseulB – koncert 

11:30–11:40    Město Otrokovice – představení 

11:40–11:55   Ženský pěvecký sbor Otrokovice – vystoupení 

12:00–12:20    Taneční kurzy Otrokovické BESEDY

13:00–13:10    Mikroregion Luhačovské Zálesí – představení 

13:10–13:30    Pěvecký sbor Cantare – pěvecké vystoupení 

13:35–13:45    The Crazy Flappers – taneční vystoupení 

14:00–14:10    Mikroregion Slušovicko – představení 

14:10–14:25    Hudební trio Ars Animae – muzikálové písně

14:25–14:35    Mikroregion Vizovicko – představení  

14:35–14:55    Ženský pěvecký sbor DIVINUM – pěvecké vystoupení

15:00–15:10    Mikroregion Valašské Klobucko – představení 

15:10–15:30    Wallachian brass quintet – koncert 

15:30–15:40    Mikroregion Bojkovsko – představení 

15:40–15:55    Vystoupení latinsko-amerických tanců Tomáše Judase a Amálie Bauerové 

16:20–16:30    Město Uherský Brod – představení 

16:30–17:15    Honza Grebík – koncert slováckého písničkáře

17:45–18:30    Kapela Freedom – koncert rockové kapely

18:30               Ukončení akce

V rámci doprovodného program bude v průběhu akce probíhat ochutnávka a drobný prodej lokálních produktů, jakou jsou sušené ovoce, marmelády, bio bylinné výrobky, farmářské produkty, pivo z lokálního minipivovaru, káva z otrokovické pražírny, mošty, sirupy aj.

Organizátor nezapomněl ani na děti a připravil pro ně interaktivní program včetně ukázky řemesel, vyřezávání s řezbářem a tvořivé dílničky. Na místě bude také Filmový uzel Zlín s animační dílnou.

Partnery akce jsou Zlínský kraj, Východní Morava, Lázně Luhačovice, a.s., členové a partneři destinační společnosti: statutární město Zlín, Města Luhačovice, Uherský Brod, Otrokovice a Mikroregiony Luhačovské Zálesí, Valašské Klobucko, Vizovicko, Slušovicko a Bojkovsko.

Na akci je volný vstup. Více na www.zlinsko-luhacovicko.cz.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru