Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlín se připravuje na volby prezidenta ČR

9. 1. 2018

Aktuality

159

Zlín - Už jen pár dní zbývá do otevření volebních místností u příležitosti druhé přímé volby prezidenta ČR. Na zajištění bezproblémového průběhu voleb se podílí také více než 150 zaměstnanců zlínského magistrátu...

urna.jpg

Zlín - Už jen pár dní zbývá do otevření volebních místností u příležitosti druhé přímé volby prezidenta ČR. Na zajištění bezproblémového průběhu voleb se podílí také více než 150 zaměstnanců zlínského magistrátu. Mezi nimi je například 74 zapisovatelů jednotlivých okrskových komisí. Zařídit, připravit a nachystat je toho skutečně hodně.

„Na zajištění voleb prezidenta republiky jsme začali pracovat prakticky ihned po ukončení voleb do Poslanecké sněmovny PČR. Musíme například zajistit volební místnosti včetně jejich kompletního vybavení, ověřit funkčnost telefonních spojení, aktualizovat seznamy voličů nebo jsme vydávali voličské průkazy,“ sdělil Tomáš Lang, vedoucí Odboru kanceláře primátora, který se s kolegy přípravou voleb zabývá.

Také se již uskutečnilo první zasedání okrskových komisí všech více než pěti set členů volebních komisí, na které navázalo školení zpracování výsledků voleb Českým statistickým úřadem.

Ve Zlíně bude otevřeno 74 volebních okrsků. Volební místnosti jsou zpravidla totožné s volebními místnostmi jako při posledních volbách, které se konaly do Poslanecké sněmovny PČR. Ke změně dochází u tří volebních okrsků. Příslušnost k okrsku najde každý volič v obálce spolu s hlasovacími lístky jednotlivých kandidátů. Zjistit příslušný okrsek lze i zadáním čísla popisného na následující adrese:

http://www.zlin.eu/o-volbach-a-referendu-cl-674.html

Voliči obdrží hlasovací lístky pro volbu prezidenta republiky společně s informací o způsobu hlasování nejpozději do 3 dnů přede dnem voleb, tj. do 9. ledna 2018. Při volbě prezidenta České republiky zajišťuje roznos Česká pošta, s. p. Obálky s hlasovacími lístky jsou označeny jménem a příjmením voliče, adresou trvalého pobytu. Voliči ve Zlíně na obálce také naleznou informace o místě a sídle jejich volební místnosti. Voliči, kteří nemají dostupnou nebo dostatečně označenou poštovní schránku, takže jim nebudou moci být předány hlasovací lístky, mohou o ně požádat okrskovou volební komisi ve volební místnosti.

„V případě, že voliči hlasovací lístky nebyly doručeny, přestože má řádně označenou poštovní schránku, může se s reklamací obrátit na Českou poštu,“ doplnil Tomáš Lang. Telefonní kontakt je v takovém případě 605 220 734, a to v čase 8:00 do 18:00 hodin.

V pátek 12. ledna bude možné volit od 14:00 do 22:00 hodin, v sobotu 13. ledna od 8:00 do 14:00 hodin. V případném druhém kole voleb bude možné volit v pátek 26. ledna od 14:00 do 22:00 hodin, v sobotu 27. ledna od 8:00 do 14:00 hodin. Ve volební místnosti musí každý volič prokázat svou totožnost platným občanským průkazem nebo cestovním pasem České republiky.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru