Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlín se zapojí do unikátního projektu Re:publika 1918 – 2018

16. 4. 2018

Aktuality

3

Zlín - U příležitosti 100. výročí vzniku Československa se letos uskuteční řada zajímavých připomínkových akcí. Jednou z nich je projekt Re:publika 1918 – 2018...

bvv--autor-skypix.jpg

Zlín - U příležitosti 100. výročí vzniku Československa se letos uskuteční řada zajímavých připomínkových akcí. Jednou z nich je projekt Re:publika 1918 – 2018. Jedná se o soubor výstav, projektů, akcí a setkání s ambicí vytvořit nejrozsáhlejší a nejkomplexnější festival, který bude významem odpovídat důležitosti stoleté existence naší republiky. Projekt se uskuteční v areálu brněnského výstaviště v termínu od 26. května do 17 června 2018.

„Záměrem je nabídnout jedinečný program plný zážitků a aktivit. Nebudou chybět speciality jako spanilá jízda veteránů či prvorepublikový ples. Ožijí slavná sportovní vítězství nebo české vědecké vynálezy, které dobyly svět,“ naznačil Petr Vokřál, primátor pořádajícího města Brna, který s žádostí o zapojení do projektu oslovil svého zlínského kolegu Miroslava Adámka.

„S účastí na tomto projektu jsme hned souhlasili. Brno je blízko a věříme, že řada Zlíňanů se na projekt pojede podívat. A těšíme se také na návštěvu Brňanů u nás, na našich akcích věnovaných století republiky, nebo na jiných, které u nás pořádáme,“ prohlásil Miroslav Adámek.

 

Více o programu naleznete zde: https://www.gotobrno.cz/festival/festival-republika/program/

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru