Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlín se zapojil do mezinárodního projektu s názvem Přijímání mezinárodních talentů

14. 1. 2019

Aktuality

47

Zlín - Výbor programu URBACT rozhodl o udělení dotace, statutárnímu městu Zlín a šesti dalším evropským městům, na vypracování strategie, jak přilákat mezinárodní talenty do svých měst...

2005-2.jpg

Zlín - Dne 4. prosince 2018 ve Štýrském Hradci výbor programu URBACT rozhodl o udělení dotace, statutárnímu městu Zlín a šesti dalším evropským městům, na vypracování strategie, jak přilákat mezinárodní talenty do svých měst. Projekt s názvem Přijímání mezinárodních talentů se zaměří např. na strategii přijímání mezinárodních studentů a vysoce vzdělaných odborníků. Celkový rozpočet projektu pro všech sedm zapojených měst je € 571.000, z čehož bude € 430.000 financováno z prostředků EU. Město Zlín se do projektu zapojilo na základě přizvání svým partnerským městem Groningen (Nizozemí).

Mezinárodní talentovaní lidé jsou v globalizované ekonomice velmi důležití. Středně velká města musí o tyto talenty soupeřit s hlavními evropskými městy. Města jako Zlín mohou zvýšit svou atraktivitu vytvořením prostředí, v němž se mezinárodní občané budou snadněji cítit jako doma.

Společně s městy Groningen (Nizozemí), Magdeburg (Německo), Lovaň (Belgie), Debrecín (Maďarsko), Parma (Itálie) a Bílsko-Bělá (Polsko), a společně s univerzitou, podniky, organizacemi a našimi občany, se projekt soustředí na nejlepší „dobré praxe“ a jejich implementaci do našeho města.  Partnerská města budou v rámci projektu porovnávat a hodnotit rozličná témata jako např. bydlení, jazykovou problematiku, integraci a komunikaci. Díky tomuto procesu se od sebe mohou všechna města vzájemně učit a inspirovat se. 

Partnerská města sdílejí společné problémy a výzvy v oblasti služeb pro mezinárodní občany, bydlení, poskytování informací, integraci, ekonomickou účast a rostoucí používání angličtiny pro všechny uživatele města. Cílem projektu je co nejvíce usnadnit mezinárodním talentům zabydlení a případné „usazení" se a život v daném městě. Do projektu bude zapojena řada zlínských organizací jako např. Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Krajská hospodářská komora Zlínského kraje, Regionální kancelář CzechInvest ve Zlíně a další.

URBACT III je evropský operační program financován Evropským fondem pro regionální rozvoj speciálně navržen tak, aby městům napomáhal k vytváření lepších strategií založených na spolupráci se všemi zainteresovanými stranami, a všem zapojeným městům napomáhá k posílení strategického řízení a výměně zkušeností s dalšími zapojenými evropskými městy. URBACT III je rovněž určen k šíření znalostí ve všech oblastech spojených s udržitelným rozvojem měst.

Zdroj: TZ OKP

  

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru