Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlín si připomene 50. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy

20. 8. 2018

Aktuality

44

Zlín – Před padesáti lety – 21. srpna 1968 v 1.55 ráno – se z Československého rozhlasu ozvaly pro náš národ šokující věty:

Foto archiv: Oldřich Řičánek - Občané Gottwaldova protestují proti vojenské okupaci.Zaměstananci divadla vyvěšovali transparenty, aby vojáci odešli domů.

Zlín – Před padesáti lety – 21. srpna 1968 v 1.55 ráno –  se z Československého rozhlasu ozvaly pro náš národ šokující věty:

...Vážení posluchači, vysíláme zvláštní provolání předsednictva ústředního výboru Komunistické strany Československa. Všemu lidu československému. Včera dne 20. srpna 1968 kolem 23. hodin  překročila vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky státní hranice Československé  socialistické republiky...

Od této noci z 20. na 21. srpna roku 1968 zůstala okupační vojska SSSR na našem území až do roku 1991. Poslední vojáci okupačních vojsk odešli z území Československa 21. června 1991.

Statutární město Zlín si Den okupace  připomene v úterý 21. srpna 2018 tichým pietním aktem. Představitelé města zapálí svíčky a položí květiny pod  Pamětní deskou umístěnou na budově radnice. Lidé mohou průběžně chodit k pietnímu místu zapalovat svíčky.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru