Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlín si připomněl 51 let od invaze sovětských vojsk

21. 8. 2019

Aktuality

16

Zlín – Před padesáti jedna lety, 21. srpna 1968 v 1.55 ráno, oznámil Československý rozhlas šokující informaci.

Pietního aktu se zúčastnili členové RMZ

Zlín – Před padesáti jedna lety, 21. srpna 1968 v 1.55 ráno, oznámil Československý rozhlas šokující informaci. Vojska Varšavské smlouvy překročila státní hranice Československé socialistické republiky a začala okupovat naše území.

Od invaze pěti okupačních vojsk komunistických zemí Varšavské smlouvy, která se udála v noci z 20. na 21. srpna roku 1968, zůstali vojáci na našem území až do roku 1991. Poslední z nich odešli z Československa 21. června 1991.

Statutární město Zlín si Den okupace připomnělo tichým pietním aktem. Pietního aktu se za Radu města Zlína zúčastnili  Jana Bazelová a Pavel Simkovič, za Magistrát města Zlína tajemnice Helena Eidová a vedoucí Odboru kanceláře primátora Tomáš Lang.  K Pamětní desce věnované obětem komunistického režimu ze Zlínska položili květiny a zapálili svíčky. Pamětní deska je umístěna na čelní stěně budovy radnice

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru