Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlín slaví ekologický svátek Den Země

17. 4. 2018

Aktuality

16

Zlín – V rámci mezinárodní kampaně na ochranu životního prostředí nesoucí název Den Země se i v našem městě koná řada akcí

den-zeme---foto-uvodni.jpg

Zlín – V rámci mezinárodní kampaně na ochranu životního prostředí nesoucí název Den Země  se i v našem městě koná řada akcí. Až do neděle 22. dubna se mohou děti ze školek, škol, ale i široká veřejnost připojit k oslavě tohoto ekologického svátku prostřednictvím zajímavých aktivit. Na programu je například hydrobiologická exkurze, procházka po přírodovědných zajímavostech v okolí Mladcové či vítání ptačího zpěvu. Vycházek se zúčastní i odborníci z řad přírodovědců.

Část aktivit se odehraje přímo uvnitř města. Arboristka z Odboru městské zeleně provede zájemce po městských parcích, zoolog zve na  oblíbenou večerní vycházku za zvířecími obyvateli a galerista ukáže rodičům s dětmi umělecká díla v centru Zlína. I letos se na náměstí Míru uskuteční celodenní sbírka jízdních kol Kola pro Afriku. Obyvatelé Zlína mohou také svými silami přispět k čistotě města a zapojit se do úklidové akce. V rámci kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko! se bude čistit Pohádkový les na Jižních Svazích a lokalita nad Čepkovem.

Den Země 2018 doprovází výstava Co udělám pro Zemi na Den Země, která je k vidění v přízemí radnice, a ve stejné budově ve II. patře pak výstava fotografií Klubu českých turistů. Pestrou programovou nabídku připravil Odbor životního prostředí a zemědělství Magistrátu města Zlína ve spolupráci s organizacemi 14|15 BAŤŮV INSTITUT, Klub českých turistů, AOPK ČR, Kola pro Afriku, ARVITA P, Ekocentrum Čtyřlístek, ČSO a ČESON. Podrobný program je k dispozici na odkaze  1url.cz/ot8KG či na vyžádání na emailu magdapospisilova@zlin.eu. Organizátor upozorňuje, že na některé akce je nutno se přihlásit předem.

První Den Země byl oslaven 22. dubna 1970 v San Francisku. Více o této celosvětové iniciativě podporující ochranu životního prostředí je k dispozici na: www.earthday.org

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru