Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlín uctí památku obětí komunismu

27. 6. 2017

Aktuality

21

Zlín – Dnešní den, 27. červen, je v České republice zařazen do skupiny významných dnů a označován jako Den památky obětí komunistického režimu.

Pomník obětem totality před radnicí

Zlín – Dnešní den, 27. červen, je v České republice zařazen do skupiny významných dnů a označován jako Den památky obětí komunistického režimu. Upomíná na 27. červen 1950, kdy byla na pražském Pankráci popravena česká politička JUDr. Milada Horáková.

Statečnost lidí, kteří pro svobodu a pravdu dokázali obětovat vlastní život si dnes připomene i město Zlín. Před pomníkem obětem totality, který se nachází na vnější stěně radnice, budou v tichosti položeny květiny.

Autorem památníku –mramorové desky s nápisem „Věnováno občanům Zlínska, kteří byli zločinným komunistickým režimem v letech 1948–1989 nezákonně popraveni, mučeni, vězněni a jinak nespravedlivě pronásledováni“ – je Otmar Oliva, sám bývalý politický vězeň. V roce 2005 požehnal pomníku papežský prelát Antonín Huvar, který v komunistických žalářích a uranových dolech prožil deset let.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru