Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlín uctí památku Tomáše Bati

12. 7. 2018

Aktuality

11

Zlín – Spolupracovníci! Padl náš první spolupracovník. Dnes o 6. hodině ranní startoval chef závodů na obchodní cestu do Švýcar.

Letadlo, ve kterém zahnuli Tomáš Baťa a pilot Jindřich Brouček

Zlín – Spolupracovníci! Padl náš první spolupracovník. Dnes o 6. hodině ranní startoval chef závodů na obchodní cestu do Švýcar. Přes silnou mlhu odhodlal se k letu, neboť službu naší společné práci považoval za důležitější než bezpečnost svého života. Toto nebezpečí bylo tentokráte nad jeho síly. Podlehl. Příklad jeho života i smrti volá k nám a přikazuje: Zůstaňme věrni své práci a tím památnce Tomáše Bati.

Takto psalo o šokující tragické smrti zakladatele obuvnického impéria Tomáše Bati před 86 lety zvláštní vydání baťovského týdeníku Zlín.

Dnes 12. července, přesně v den jeho úmrtí, si naše město tohoto zlínského rodáka, starostu a celosvětově významnou osobnost připomene tichou vzpomínkou. Kytice květin položí představitelé města na jeho hrob, u jeho sochy v Univerzitním parku a před budovou Fakulty managementu a ekonomiky UTB.

 

 

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru