Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlín uctil památku obětí komunistického režimu

26. 6. 2020

Aktuality

2

Zlín – Zapálením svíček a položením květin uctili představitelé města Zlína památku obětí a aktivních odpůrců totalitního režimu.

Pred radnicí vzniklo pietní místo

Zlín – Zapálením svíček a položením květin uctili představitelé města Zlína památku obětí a aktivních odpůrců totalitního režimu. Tichý pietní akt se uskutečnil u pamětní desky věnované obětem Zlínska, umístěné na čelní straně radniční budovy.

Den památky obětí komunistického režimu připadá na 27. června, a byl vyhlášen k uctění památky na Miladu Horákovou, Jana Buchala, Oldřicha Pecla a Záviše Kalandry, kteří byli popraveni po vykonstruovaném politickém procesu komunistického režimu Československa 31. května – 8. června 1950. Oběšeni byli všichni na Pankráci dne 27. června 1950.

Proces byl první a zároveň jediný politický proces v Československu, kdy byla popravena žena.

Milada Horáková, rozená Králová byla česká právnička, politička, demokratická socialistka a bojovnice za práva žen. Díky své neústupnosti během svého soudu se stala symbolem odporu proti vládnoucí komunistické straně.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru