Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlín ve filmu a v televizi. Město podpořilo scénáře

22. 6. 2018

Aktuality

4

Zlín – Rodinná komedie s Pavlem Zedníčkem, seriál z právnického prostředí, 100 let zlínského fotbalu, dokumenty o Janu Antonínovi Baťovi, Václavu Chadovi a Evě Jiřičné...

Ilustrační foto

Zlín – Rodinná komedie s Pavlem Zedníčkem, seriál z právnického prostředí, 100 let zlínského fotbalu, dokumenty o Janu Antonínovi Baťovi, Václavu Chadovi a Evě Jiřičné, výpravný cyklus o zlínském zámku nebo film o domácím násilí – město Zlín podpořilo vznik hned osmi scénářů. Prostřednictvím svého Filmového fondu poukáže autorům 900 tisíc korun.

Filmový fond města Zlína je aktuální novinkou. Pomocí něj chce radnice podpořit vznik audiovizuálních děl, která budou čerpat z historie či současnosti Zlína. Navíc chce tímto krokem přilákat filmaře do města a jeho okolí. „Film a televizní tvorba jsou úžasnou reklamou. Jejich prostřednictvím můžeme přivést do města řadu turistů. Jednak proto, že se lidé dozví, jak krásný Zlín je, a jednak lidé rádi cestují na místa, kde se natáčelo. Přínosem bude i samotné působení filmových štábů ve městě,“ sdělil primátor Miroslav Adámek, který je předsedou Správní rady Filmového fondu.

Filmová tvorba má ve Zlíně téměř stoletou tradici, její možnosti využívala v širokém měřítku firma Baťa už první třetině 20. století. Podporou scénářů na díla, ve kterých se objeví, se tak Zlín vrací na filmovou mapu.

Prostřednictvím Filmového fondu chce radnice rozdělovat ročně až 1 000 000 korun. Na první výzvu zareagovaly desítky scénáristů a produkčních společností. Správní rada, kterou tvoří osobnosti z této branže a zástupci města, nakonec posuzovala 21 návrhů. „U těch, které jsme vybrali, jsme přesvědčení o tom, že můžou diváky zaujmout. Zároveň jsme kladli důraz nejen na zacílení na Zlín a využití jeho prostředí v daném snímku, ale také v jakém obraze bude naše město prezentováno. Přeci jen nikdo z nás by nechtěl, aby Zlín byl někde prezentován jako „díra na východě,“ prohlásil s nadsázkou náměstek primátora Jiří Korec, který je členem Správní rady Filmového fondu.

Návrh Filmového fondu schválily i rada a zastupitelstvo města.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru