Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlíňané navrhují změnu veřejných ploch. O realizaci se rozhodne hlasováním

1. 11. 2019

Aktuality

9

Zlín - Druhý ročník projektu „Tvoříme Zlín“, který dává obyvatelům Zlína možnost zapojit se do proměny veřejného prostoru, vstupuje do další fáze. Od jarních měsíců, kdy byl...

jedním z prvních realizovaných projektů bylo malovane-hriste.jpg

Zlín - Druhý ročník projektu „Tvoříme Zlín“, který dává obyvatelům Zlína možnost zapojit se do proměny veřejného prostoru, vstupuje do další fáze. Od jarních měsíců, kdy byl tento projekt zahájen, postupně veřejnost zaslala 29 zajímavých návrhů. Tyto návrhy pak jednotlivé odbory magistrátu prověřovaly a hodnotily, zda je možné je realizovat.

„Z došlých návrhů jich bylo 16 vyhodnoceno jako reálně proveditelných. Deset návrhů jsme museli vyřadit pro nesplnění stanovených pravidel, dva návrhy byly staženy navrhovateli a jeden návrh byl realizován ještě před ukončením hodnocení,“ prozradila Kamila Gamalová, koordinátorka projektu. Důvodem vyřazení byla většinou velká finanční náročnost, kdy rozpočet překročil maximální stanovenou hranici. Častým důvodem byly majetkové potíže a rozpory se strategickými plány města. Tedy že projekt autoři navrhli v místě, které nepatří městu, nebo v místě, kde je již naplánována rozsáhlá rekonstrukce a konečná podoba prostoru musí být řešena jako celek.

O tom, který z návrhů bude realizován rozhodnou v hlasování sami obyvatelé města. Hlasovat se bude v termínu od 18. 11. do 8. 12. Výsledky budou známé 20. prosince. Se všemi návrhy je možné se seznámit i na webu www.tvorimezlin.cz nebo na stejnojmenné facebookové stránce, kde jsou také zveřejněna pravidla hlasování. Z loňského ročníku byly již realizovány tři návrhy. Pítko u cyklostezky, malované hřiště a tři šťouchy pro uklizené náměstí. V případě příznivých klimatických podmínek budou ještě do konce roku dokončeny další 4 návrhy.

všechny návrhy si můžete prohlédnout zde: https://vote.d21.me/cs/info/tvorimezlin/proposals 

Podrobný návod k hlasování neleznete v přiloženém souboru.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru