Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlíňané rozhodli o vítězných projektech Tvoříme Zlín

22. 12. 2021

Aktuality

301

Zlín - Hlasování obyvatel Zlína ve IV. ročníku projektu Tvoříme Zlín je u konce.

Foto Zlína: Josef Řezníček

Zlín - Hlasování obyvatel Zlína ve IV. ročníku  projektu Tvoříme Zlín je u konce. Z 25 navržených projektů vybrali lidé k realizaci 7 malých a 2 velké projekty. Na jejich realizaci vyčlenilo město z rozpočtu 5 milionů korun.

„Obyvatelé Zlína měli už počtvrté možnost vymyslet a navrhnout zlepšení podoby veřejných prostor ,,vnitřního Zlína“, a následně hlasováním vybrat ten nejlepší projekt. Další kroky jsou teď na nás. Z rozpočtu města Zlína pro rok 2022, jsme na realizaci vítězných návrhů projektů participativního rozpočtu, vyčlenili tři miliony na velké projekty a dva miliony na malé projekty,“ sdělila radní Jana Bazelová.

V rámci malých projektů dostal zelenou, a na první místo se díky hlasování dostal, projekt Oprava chodníku, který vede z ulice Příkrá mezi domy č. p. 6912 a 3524 a směřuje k domu č. p. 3525. Druhou příčku získala Výsadba jarních cibulovin v trávníku Univerzitního parku, dále pak Venkovní šetrná cyklomyčka, Rekonstrukce zastávek Příkrá, Stolní hry v Centrálním parku Jižní Svahy, pítko na Letné v ulici Nerudova a posledním odhlasovaným projektem je SeniorHŘIŠTĚ Větrná. Z velkých projektů vyhrál projekt Bosá stezka umístěná v Centrálním parku Jižní Svahy a následuje Bezbariérové hřiště v areálu kavárny Slunečnice.

„Přestože se nedostane na všechny navržené a po odborné stránce schválené projekty, město každoročně získá kvalitní zásobárnu návrhů přímo od občanů. Těmito návrhy se necháme inspirovat při dalším plánování oprav či drobných investičních projektů. Děkujeme všem, kdo se aktivně, do projektu Tvoříme Zlín, zapojili,“ vzkázala Jana Bazelová.

Projekt Tvoříme Zlín, představuje aktivní zapojení občanů do politického rozhodování na lokální úrovni a tím se do plánů rozvoje města včleňují aktuální potřeby a přání obyvatel. V každém roce Zlín vyčlení 5 milionů korun na projekty navržené a odhlasované svými obyvateli.

Podrobné výsledky a informace o konkrétních projektech naleznete na www.tvorimezlin.cz .

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru