Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlínem dnes projela charitativní cyklotour Na kole dětem

12. 6. 2020

Aktuality

9

Zlín - Tradiční akce i tradiční zastávka. Zlínem dnes opět po roce projel velocipedista Josef Zimovčák, který přivezl svou charitativní tour Na kole dětem...

img-3238.jpg

Zlín - Tradiční akce i tradiční zastávka. Zlínem dnes opět po roce projel velocipedista Josef Zimovčák, který přivezl svou charitativní tour Na kole dětem. V rámci druhé etapy odstartovala dnešní tour v Luhačovicích a přes Zlín, Uh. Hradiště, Blatničku či Strážnici dorazí dnes po zdolání 112 kilometrů do Bzence. Známého velocipedistu přivítali před zlínskou radnicí náměstek Pavel Brada a radní Jana Bazelová a Michal Čížek.

„Cyklotour jsme rádi ve Zlíně přivítali. Je skvělé, že i přes všechny komplikace způsobené pandemií koronaviru se podařilo cyklojízdu na podporu onkologicky nemocným dětem uspořádat. Cyklisti letos mají kvůli omezením program organizačně náročnější než v předchozích letech, mají náš obdiv, jak dobře to zvládají,“ řekla členka rady města Jana Bazelová.

Na kole dětem – nadační fond Josefa Zimovčáka na podporu onkologicky nemocných dětí vznikl v roce 2010 jako benefiční součást sportovního projektu Na kole dětem. Cílenými aktivitami se snaží rozšířit možnosti solidarity, tolik potřebné finanční pomoci a podpory dětí v boji proti zákeřnému onemocnění. Svojí činností se především zaměřuje na sportovní aktivity a zajištění rekondičních pobytů, které usnadňují dětem a jejich rodičům překonávat traumata způsobená těžkou nemocí.

“My, kteří máme štěstí, že jsme zdraví, musíme pomáhat těm, kteří ho mají méně,“Josef Zimovčák.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru