Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlínem projela etapa charitativního projektu „Na kole dětem“

9. 6. 2017

Aktuality

6

Zlín -116 kilometrů z Frýdku-Místku až do Zlína. Tak vypadala osmá etapa charitativní cyklotour „Na kole dětem“, která včera odpoledne dorazila do Zlína...

p1015517.jpg

Zlín -116 kilometrů z Frýdku-Místku až do Zlína. Tak vypadala osmá etapa charitativní cyklotour „Na kole dětem“, která včera odpoledne dorazila do Zlína. Jedná se již o osmý ročník akce, která má za cíl vybrat peníze na rekonvalescenci pro děti, které bojují s onkologickou nemocí. V loňském ročníku se podařilo vybrat více než 1,5 milionu korun. Duchovním otcem a vedoucím pelotonu je několikanásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole Josef Zimovčák. Toho včera na náměstí přivítali Zlíňané i s primátorem.

„Cyklotour pomáhá získávat prostředky na léčbu nemocných dětí, jsme proto rádi její součástí,“ svěřil se primátor a lékař Miroslav Adámek. Ten obdržel z rukou Josefa Zimovčáka také pamětní plaketu a památeční zvon určený pro města, která se projektu účastní od samého začátku. 

„Město Zlín je naším spolehlivým a dlouhodobým partnerem. Ačkoli je trasa každý rok trochu jiná, Zlín nemůžeme nikdy vynechat,“ prozradil Josef Zimovčák.

V samotném pelotonu se můžete seznámit i s řadou zajímavých osobností. Do Zlína tak v cyklistickém dresu dorazil například i známý český chirurg Pavel Pafko.

„Ve Zlíně je to vždycky dobré a vždycky se sluncem,“ neskrýval po náročné etapě spokojenost profesor Pavel Pafko.

Po celé odpoledne byl pro Zlíňany připraven také zajímavý program. V pátek vyrazil peloton na svou devátou etapu. Po 123 kilometrech dorazí cyklisté do Mikulova. Cíl je letos v Rouchovanech na Vysočině.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru