Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlínská noc vědců bude letos netradiční – doma a online

25. 11. 2020

Aktuality

12

Zlín – Noc naplněná oblíbenými vědeckými radovánkami se opět přiblížila. Uskuteční se již tento pátek 27. listopadu, tentokrát v neobvyklé online formě.

Noc vědců

Zlín – Noc naplněná oblíbenými vědeckými radovánkami se opět přiblížila. Uskuteční se již tento pátek 27. listopadu, tentokrát v neobvyklé online formě. Zájemci si tak tuto populární akci mohou poprvé užít z pohodlí domova. Letošním tématem bude Člověk a robot.

„Dlouho jsme se zdráhali udělat definitivní rozhodnutí a smířit se s bezkontaktní formou programu. Museli jsme ale uznat, že situace nám letos prostě nepřeje, a tak jsme se koncem září rozhodli od základů překopat skoro všechny robotí plány. Byla to samozřejmě výzva, ale myslím, že se nám podařilo vymyslet celkem kreativní řešení, na které bychom rádi navázali i v dalším roce,“ popsal přípravy za Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně koordinátor Michal Rouchal.

„Virtuální dveře otevřeme nejen zajímavostem ze světa vědy, ale také zábavou na dlouhé podzimní večery, což v dnešní době všichni jistě oceníme. Téma festivalu ‚Člověk a robot‘ se promítá v každé části programu, ačkoli by vás některá propojení ani nenapadla,“ nastínila koordinátorka akce Kateřina Večerková z Fakulty technologické UTB.

Kromě populárně-naučných videí a diskuzních podcastů je v plánu i online vědomostní hra s názvem „Nevím, dál.“ Výsledná hra by měla poskytnout zábavu na domácí trénink mozku pro všechny, co mají rádi přírodní vědy i všeobecný přehled, a fungovat bude v analogové i online verzi. Hra připomene nejen pojmy ze světa robotů, ale také z prostředí, kde se věda střetává s běžným životem.

„Nechceme zatím prozrazovat víc, je to ale malý splněný sen, jehož obsah hodláme rozvíjet, zdokonalovat či dokonce personifikovat i v dalších ročnících,“ dodala Kateřina Večerková.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru