Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlínská teplárna je připravena zahájit vytápění

24. 9. 2020

Aktuality

41

Zlín – Se snižujícími se teplotami začnou teplárenské zdroje své zákazníky zásobovat teplem. Ne jinak je tomu i v případě teplárny, která vyrábí teplo a teplou vodu pro zlínské domácnosti a firmy.

Teplárna Zlín

Zlín – Se snižujícími se teplotami začnou teplárenské zdroje své zákazníky zásobovat teplem. Ne jinak je tomu i v případě teplárny, která vyrábí teplo a teplou vodu pro zlínské domácnosti a firmy. Teplárna Zlín informuje, že je po letních opravách  připravena topnou sezonu zahájit.

V průběhu léta jsme se aktivně připravovali na zahájení topné sezony. Naši zaměstnanci prováděli pravidelné kontroly a opravy, a to zejména distribučních rozvodů tepla. Letošní investice do oprav dosáhla 9 milionu korun. Cílem těchto prací bylo zvýšení spolehlivosti dodávek a zároveň snížení tepelných ztrát v distribučních rozvodech,“ vysvětlil Viktor Kalina, jednatel společnosti Teplárna Zlín.

Dodávky tepla z teplárny budou zahájeny na základě požadavku společnosti Teplo Zlín, jednotlivých Společenství vlastníků jednotek (SVJ) a dalších odběratelů. Společnost Teplo Zlín, stoprocentně vlastněná statutárním městem Zlín, je distributorem tepelné energie na území města Zlína. Zajišťuje dodávky tepla pro zhruba 16 tisíc domácností prostřednictvím systému centrálního zásobování. Teplárna je umístěna v průmyslovém areálu bývalých Baťových závodů a zásobuje prostřednictvím městské společnosti Teplo Zlín a vlastní distribuční soustavy zhruba 18 tisíc zlínských domácností a firem, včetně například i Krajské Nemocnice T. Bati.

Již v pátek 25. září plánujeme zahájit vytápění v automatickém režimu s tím, že vlastní dodávka tepla bude s ohledem na předpokládaný vývoj počasí a venkovních teplot realizována pravděpodobně o den později,“ uvedl Jaroslav Kovařík, obchodní náměstek společnosti Teplo Zlín.

Zdroj: Teplárna Zlín

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru