Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlínská USE-IT mapa sklízí úspěchy

2. 10. 2020

Aktuality

266

Zlín – Zlínská USE-IT mapa byla vybrána mezi nejlepší designové práce v rámci slovenské soutěže Národná cena za dizajn.

120712235-893738264488636-7601230467428441618-n.jpg

Zlín – Zlínská USE-IT mapa byla vybrána mezi nejlepší designové práce v rámci slovenské soutěže Národná cena za dizajn. Soutěž pořádající Slovenské centrum dizajnu nyní mapu zařadí na výstavu, která by se měla uskutečnit od 5. listopadu 2020. Kromě zařazení do výstavní expozice umístěné v prostorách Slovenského centra dizajnu  v Bratislavě se zlínská mapa zároveň stává součástí sbírek tohoto centra.

Pro mapu cihlové barvy a funkcionalistického designu, která byla vydána letos v červnu, to ale není jediný úspěch. Mezi nejstylovější průvodce ji zařadil český portál CZECHDESIGN a koncept a design mapy ocenili i známí influenceři, kteří nedávno v rámci USE-IT Zlín mapovali město.

„Velice nás těší, že projekt USE-IT mapy, který jsme finančně podpořili, je tak úspěšný. Za krátkou dobu od vydání získala uznání od odborníků a zároveň si ji oblíbili i samotní uživatelé. Mapu využívají zejména studenti a mladí návštěvníci města. K dostání je v informačním středisku v budově radnice,“ uvedla vedoucí oddělení cestovního ruchu a informací Eva Manišová.

USE-IT Zlín je unikátní mapa, tvořená Zlíňáky, která netradičním způsobem, a především očima lokálních, provází turisty městem. Koncept USE-IT mapy používá dnes na cca 50 evropských měst, mezi které se Zlín řadí již dva roky. Za grafickým designem mapy Zlína stojí motion designér Matej Vázal.

Vydání mapy USE-IT Zlín realizovala Asociace DICE a Kreativní Zlín s podporou Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a statutárním městem Zlín.

Více na: www.use-it.travel/cities/detail/zlin

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru