Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlínské adventní trhy jsou tady. V pondělí se otevírá vánoční rozhledna a stodola

1. 12. 2023

Aktuality

2715

Statutární město Zlín připravilo bohatý adventní i novoroční program. Na jeho úvod, v sobotu 2. prosince, začnou na náměstí Míru tradiční adventní trhy.  V následujících dnech zde vystoupí řada známých interpretů, místních kapel i dětských folklorních souborů. Novinkou letošního programu jsou obří adventní věnec a od pondělí také zlínská vánoční rozhledna a stodola.  

„V neděli 3. prosince rozsvítíme na náměstí nejen zlínský vánoční strom, ale taky první svíci na obřím adventním věnci. Novinkou letošních adventních trhů, které budou jedinečnou příležitostí také k často přes rok opomíjeným setkáním, bude zlínská vánoční rozhledna. Jedná se o speciální konstrukci, která nabídne návštěvníkům mimořádný pohled shora na nasvícené náměstí,“ prozradil primátor Jiří Korec.

Vyvrcholením slavnostní neděle bude koncert Anety Langerové. V následujících třech týdnech vystoupí na zlínském pódiu další zvučná jména. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty kapely Jelen, Pokáče nebo Báru Basikovou. Z místních interpretů vystoupí například Petra a Radovan Královi, Avion Big Band či Velký dechový orchestr Zlín. Pro nejmenší budou připraveny tvořivé dílničky, dětské kinečko s pohádkami, Mikulášská nadílka nebo kolotoče. Od soboty 9. prosince přibydou na náměstí stánky s řemeslnými výrobky a vánočním sortimentem.

Adventní trhy sice skončí v pátek 23. prosince, tím ale náměstí neosiří. Od úterý 26. prosince až do neděle 1. ledna 2024 zde zůstane otevřeno několik stánků s občerstvením a vánoční stodola s živou hudbou. Na Nový rok se na blízkém náměstí T. G. Masaryka uskuteční tradiční novoroční ohňostroj, po kterém bude, opět na náměstí Míru, následovat afterpárty.

Podrobný program naleznete na internetový stránkách www.ic-zlin.cz nebo Facebookové stránce Adventní Zlín.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru