Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlínské besedování je v plném proudu

24. 8. 2019

Aktuality

30

Zlín - Každé druhé léto, již přes dvacet let, zní v centru Zlína folklorní melodie, které rozehrávají lidové muziky v rámci folklórního festivalu Zlínské besedování.

Páteční program - Z daleka i blízka

Zlín - Každé druhé léto, již přes dvacet let, zní v centru Zlína folklorní melodie, které rozehrávají lidové muziky v rámci folklórního festivalu Zlínské besedování.

Třináctý ročník Zlínského besedování byl oficiálně zahájen v pátek 23. 8. v 19:30 na náměstí Míru za účasti radního města Zlína Pavla Simkoviče, který k festivalu řekl: „Je skvělé, že se ve Zlíně opět něco děje. Minulý týden to byl motor sport a tento týden je to kultura. Díky organizátorům se mohou Zlíňané potkat s různými folklorními soubory, jak z blízkého okolí, tak i ze zahraničí. Především zahraničním souborům přeji, ať se jim ve Zlíně líbí. A všem pak, ať svými vystoupeními pobaví diváky a sklidí zasloužený potlesk. No a občané Zlína ať mají skvělý kulturní zážitek a především se bavme. Ještě jednou poděkování všem organizátorům a podporovatelům, bez nichž by taková akce nebyla uskutečnitelná.“

Sobotní program Zlínského besedování začal v 10:00 hodin programem na pěších zónách v centru Zlína s názvem Rozzářený Zlín. Ve 13 hodin přijal na radnici zástupce souborů náměstek primátora Aleš Dufek. „Folklór má, dle mého názoru, v dnešním světě globalizace svůj důležitý význam. Zlínské besedování nám ukazuje tradice našich předků ve formě tance, zpěvu a krásných krojů. Je úžasné nasát radost a energii, kterou vyzařují jednotlivé vystupující soubory. Vážím si toho, že ve Zlíně máme takový festival,“ řekl k festivalu Zlínské besedování Aleš Dufek.

Sobotní program pokračoval ve 14:30 hodin Zlínským zastaveníčkem a v 19 hodin akcí s názvem V dobrém zme sa sešli. V neděli je na pořadu mše v kostele Panny Marie Pomocnice Křesťanů na Jižních svazích v 10 hodin a v 16:30 závěrečný festivalový pořad Majte sa v areálu pod malenovickým hradem.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru