Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlínské filmové léto skončilo. Projekce navštívilo na tři tisíce diváků

17. 8. 2021

Aktuality

20

Zlín – Filmové projekce pod širým nebem mají Zlíňané v oblibě.

Letní kino skončilo. Přišlo téměř 3 tisíce diváků

Zlín – Filmové projekce pod širým nebem mají Zlíňané v oblibě. Potvrdila to statistika návštěvnosti, která letní kino řadí k vyhledávanému způsobu trávení volného času. Ve Zlíně se promítá v různých částech města v rámci akce Zlínské filmové léto.

Zlínské filmové léto má za sebou pátý ročník, kterému přálo jak počasí, tak dobrý výběr filmů. Díky tomu přišlo do venkovních kin na tři tisíce diváků, což nás coby organizátory velmi potěšilo,“ řekl primátor města Zlína Jiří Korec.

V tomto roce se ve Zlíně promítalo v průběhu měsíců června, července a srpna opět na několika místech. V sadu Svobody u zlínského zámku, v parku Komenského, na fotbalových hřištích v Přílukách a Malenovicích a poprvé na discgolfovém hřišti v Centrálním parku na Jižních Svazích.

Organizátoři letního kina z oddělení cestovního ruchu nabídli divákům na výběr z 12 filmů. Načež venkovní bijáky zahájil světový trhák Joker. Dále projekce pokračovaly například, životopisným dramatem Šarlatán, oceněným Českým lvem, fantaskním muzikálem Rocketman o Eltonu Johnovi nebo romantickým dramatem Judy o hollywoodské hvězdě Judy Garlandové. Nechyběly ani oblíbené animované komedie pro rodiny, jako je film, Frčíme či Duše.

Nejvíce diváků dorazilo na akční film Rychle a zběsile 9, který se promítal na fotbalovém hřišti v Malenovicích. Tuto projekci pod širým nebem shlédlo 540 diváků. To byla zároveň nejvyšší návštěvnost ze všech rotujících letních kin ve Zlíně. Oblíbeným místem, kde si návštěvníci vychutnávali pohodovou letní atmosféru, byl bezesporu park Komenského. Zde byla průměrná návštěvnost 300 diváků. O padesát diváků více nad průměr pak do parku nalákal český film Bábovky, inspirovaný stejnojmennou knihou Radky Třeštíkové.

Vstup na Zlínské filmové léto byl bezplatný.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru