Dětská družstva si během dopoledne vyzkoušela několik sportovních disciplín, ve kterých poměřila svou rychlost, obratnost i týmovou spolupráci. Pro děti, které zrovna nesoutěžily, byly připraveny doplňkové pohybové hry a aktivity pod vedením žákyň pořádající školy. Celý program odstartovalo společné rozcvičení při hudbě.
Po absolvování všech disciplín následoval odpočinkový program, který zpestřilo taneční a pěvecké vystoupení žákyň Julie Charvátové a Moniky Kuchařové v tradičních krojích.
„Olympiáda mateřských škol je krásnou ukázkou toho, že pohyb může být pro děti především radostí. Těší mě, že se do této tradiční akce každoročně zapojují desítky dětí, které si kromě sportovních zážitků odnášejí také zkušenost se spoluprací, fair play a zdravým soutěžením. Děkuji všem organizátorům, pedagogům i rodičům, kteří se na přípravě akce podíleli,“ uvedla náměstkyně Martina Hladíková.
Vítězem letošního ročníku se stala MŠ Sokolská. Druhé místo obsadila MŠ Milíčova v Malenovicích a na třetím místě se umístila MŠ Morysovy domy.
Všechny děti byly za své sportovní výkony odměněny cenami, které věnovalo statutární město Zlín a také žáci pořádající školy spolu se svými rodiči.
Zpět na všechny články
15