Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlínskou MHD obohatí nová elektrovozidla

24. 2. 2020

Aktuality

26

Zlín – Na linkách městské hromadné dopravy ve Zlíně a Otrokovicích jezdí dvě nová vozidla: elektrobus a bateriový článkový trolejbus.

zdroj: DSZO

Zlín – Na linkách městské hromadné dopravy ve Zlíně a Otrokovicích jezdí dvě nová vozidla: elektrobus a bateriový článkový trolejbus. Zatím bez cestujících.

Historicky první elektrobus, který se stane součástí vozidlové základny zdejšího dopravního podniku je Škoda 34 BB, která je na zlínských trasách k vidění již od ledna.

Kupujeme první elektrobus, abychom si důkladně ověřili ve svém vlastním provozu jeho vlastnosti a mohli se zodpovědně rozhodnout, jestli by se tato vozidla mohla stát v budoucnu součástí našeho vozového parku ve větším počtu a mohla být v naší síti efektivně nasazována,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň.

V polovině února se ve Zlíně objevil také nový článkový trolejbus Škoda 35 Tr, první 18metrový trolejbus, který je vybaven trakčními bateriemi a ujede s jejich akumulovanou elektrickou energií až 10 kilometrů mimo trolejové vedení. Trolejbus je označen evidenčním číslem 414. Obě vozidla dodala do Zlína Škoda Electric Plzeň. Jedná se o prototypy vozů, na kterých pracovníci výrobce ještě odstraňují drobné závady a dolaďují některé technické detaily.

Protože jsme ještě nová elektrovozidla plně nepřevzali, nezveřejňujeme o nich pro média ani technické podrobnosti. Až bude přejímka vozů úspěšně ukončena, plánujeme pro novináře zvláštní tiskovou konferenci i s předváděcí jízdou,“ dodal ředitel dopravního podniku.

Než bude vše vyřízeno, a trolejbus získá potřebné schválení Drážního úřadu, zůstanou obě vozidla v majetku výrobce. Před schválením vozidla pro trvalý standardní provoz dopravní podnik předpokládá také ověřovací jízdy s cestujícími.

Zdroj: Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru