Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlínský fotbal oslaví stovku. Chystá unikátní knihu a DVD

15. 2. 2018

Aktuality

16

Zlín – Ke století své existence, které si připomene v roce 2019, chystá zlínský fotbal unikátní knižní publikaci, jejíž součástí bude také DVD.

Foto FC Fastav Zlín

Zlín – Ke století své existence, které si připomene v roce 2019, chystá zlínský fotbal unikátní knižní publikaci, jejíž součástí bude také DVD. Do distribuce se dostane na konci března příštího roku. Vznik jubilejních materiálů podpoří i město Zlín.

Dnes nejúspěšnější fotbalový klub ve městě byl založen v roce 1919 s názvem SK Zlín. Během dalších let názvy mnohokrát měnil, přes například SK Baťa Zlín, ZK Botostroj Zlín, TJ Spartak Gottwaldov až po současný FC Fastav Zlín. „Klub si nepřipomněl devadesát let existence, ani pětadevadesát, ale stovku by si připomenout měl. A na tom pracujeme,“ sdělil Arnošt Hošek, dlouholetý funkcionář klubu zabývající se nyní s kolegy tvorbou jubilejních materiálů, během setkání s primátorem Miroslavem Adámkem. „Fotbal ke Zlínu neodmyslitelně patří. Stovka se slaví ve velkém a my s připomenutím tohoto jubilea rádi pomůžeme,“ slíbil Miroslav Adámek. Podle něj by město mohlo pomoci v několika oblastech, od financí přes podporu prodeje knihy s DVD fanouškům po pomoc s propagací celého projektu.

Kniha ponese název Od SK Baťa po současnost. Autoři se na jejích stránkách budou věnovat nejen úspěšných érám, ale poctivě i obdobími, kdy se klubu nedařilo. „Fotbal i tyto doby přežil. Nepochybujeme, že ve Zlíně pořád bude, byť jeho úspěšnost se může měnit. Důležité je, že má kde vychovávat mládež,“ poznamenal Antonín Parolek, další ze zasloužilých činitelů oddílu a jeden ze spoluautorů vznikajících jubilejních materiálů.

Na DVD promluví řada fotbalových legend spjatých se Zlínem, objeví se zde záběry z Československé a České televize, díky kterým si diváci budou moci připomenou i největší úspěchy zlínského fotbalu, od vystoupení v evropských pohárech přes slavná vítězství na domácí scéně.

Na vznik unikátní knihy a DVD mohou přispět i fanoušci. Byl zřízen transparentní účet číslo: 7096762/0800, kam lze posílat libovolné finanční příspěvky.

V první edici autoři počítají s vydání jednoho tisíce knih s DVD.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru