Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlínský klenot. Dokument o Památníku Tomáše Bati na ČT Art

15. 5. 2019

Aktuality

23

Zlín – Česká televize odvysílá dokument o Památníku Tomáše Bati (PTB), jedné z unikátních zlínských staveb, která se mnoha letech dočkala obnovy. Snímek s názvem Zlínský klenot...

Památník Tomáše Bati na snímku z roku 1933

Zlín – Česká televize odvysílá dokument o Památníku Tomáše Bati (PTB), jedné z unikátních zlínských staveb, která se mnoha letech dočkala obnovy. Snímek s názvem Zlínský klenot bude možné shlédnout ve středu 15. května od 20:20 na programu ČT Art.

„Pro Zlín je Památník Tomáše Bati srdcovou záležitostí, vždyť řada firem i jednotlivců na jeho obnovení poslala i peníze. Věřím, že televizní dokument udělá mnoha lidem radost. A mohu prozradit, že se připravuje ještě knížka,“ sdělil náměstek primátora Miroslav Adámek, který se o obnovu PTB osobně zasadil.

Diváci se z téměř hodinového dokumentu dozví historii jeho vzniku v roce 1933, funkci, kterou měl, zmapovány jsou také jeho proměny včetně přestavby na Dům umění v roce 1954.

Náklady na obnovu PTB přesáhly částku 50 milionů korun. Hned 32 milionů korun město získalo ve formě dotace z Ministerstva kultury. Firmy a veřejnost přispěly prostřednictvím sbírky nazvané Zlíňané obnosem v celkové výši cca 600 tisíc korun.

Do budovy se již za několik dní vrátí maketa letounu Junkers F 13, ve kterém v roce 1932 zahynul krátce po startu z Otrokovic do švýcarského Möhlinu zakladatel obuvnického impéria Tomáš Baťa. Stroj je postaven v měřítku 1:1, oproti originálu bude maketa jiná pouze v tom, že nebude mít motor a interiér pro pasažéry. „Návštěvníci Památníku Tomáše Bati si jej budou moci poprvé prohlédnout v pondělí 27. května od 13 hodin,“ upozornila Jana Válková, vedoucí PTB.

Více informací zájemci naleznou na www.pamatnikbata.eu.

Pořad si můžete spustit zde: https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11560596691-zlinsky-klenot/31729939003/

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru