Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlínský kraj poskytl městu Zlín dotaci na provoz trolejbusové linky mezi Zlínem a Otrokovicemi

22. 12. 2020

Aktuality

25

Zlín - Městská hromadná doprava mezi Zlínem a Otrokovicemi slouží zároveň jako doprava meziměstská a objednávka meziměstské dopravy je v gesci Zlínského kraje...

elektrobus.jpg

Zlín - Městská hromadná doprava mezi Zlínem a Otrokovicemi slouží zároveň jako doprava meziměstská a objednávka meziměstské dopravy je v gesci Zlínského kraje. Protože linky Dopravního podniku Zlín – Otrokovice částečně suplují linky, které by musel jinak zřídit a financovat Zlínský kraj, poskytuje Zlínský kraj městu Zlín dotaci na úhradu provozní ztráty u linek s čísly 1, 2 a 6. Ta činí 5,5 milionů korun.

„Každé čtvrtletí přesně vykazujeme, kolik kilometrů najezdily naše trolejbusy v úseku ze zastávky Náměstí práce ve Zlíně na obratiště Železniční stanice v Otrokovicích. Město Zlín má uzavřenou smlouvu se Zlínským krajem na roční objem 900 tisíc kilometrů. Na tuto dopravní obslužnost ročně dostáváme od kraje 5,5 milionu korun. Také díky těmto prostředkům tak mají cestující z obou měst možnost volby přepravy mezi vlakem, příměstskou autobusovou dopravou a našimi trolejbusy,“ uvedl vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek. Výhoda trolejbusů je v tom, že mají na trase větší počet zastávek a mnohým cestujícím se tak zkracují docházkové vzdálenosti k síti veřejné dopravy.  

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru