Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlínský kraj poskytl Zlínu dotaci na trolejbusovou dopravu mezi Zlínem a Otrokovicemi

1. 2. 2023

Aktuality

412

Zlín – Fond Zlínského kraje vyčlenil neinvestiční dotaci pro statutární město Zlín na zajištění dopravní obslužnosti veřejnou dopravou mezi Zlínem a Otrokovicemi. 

Dotace ve výši 5,5 milionu korun je určena na úhradu provozní ztráty u linek mezi hraničními zastávkami Zlín, náměstí Práce – Otrokovice, železniční stanice, trolejbusových linek 1, 2 a 6.

Vzhledem k tomu, že městská hromadná doprava mezi Zlínem a Otrokovicemi slouží zároveň jako doprava meziměstská, je spolufinancována Zlínským krajem. Dopravní obslužnost mezi městy zajišťuje pro statutární město Zlín Dopravní společnost Zlín-Otrokovice. Město Zlín má uzavřenou smlouvu se Zlínským krajem na roční objem 900 tisíc kilometrů mezi hraničními zastávkami měst Zlín a Otrokovice. Na tuto dopravní obslužnost ročně dostává Dopravní společnost Zlín-Otrokovice od kraje 5,5 milionu korun.

Dopravní společnost Zlín-Otrokovice přesně vykazuje každé čtvrtletí, kolik kilometrů najezdily jejich trolejbusy v úseku ze zastávky náměstí Práce ve Zlíně na obratiště železniční stanice v Otrokovicích. Statutární město Zlín po ukončení doby realizace, kterou je rok 2023, předkládá Krajskému úřadu Zlínského kraje závěrečnou zprávu s vyúčtováním dotace.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru