Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlínský vorvaň opět zaplnil halu sportujícími dětmi

21. 11. 2019

Aktuality

9

Již po dvacáté se utkali žáci základních škol v netradičních sportovních disciplínách ve Zlínském Vorvani. Toto mezinárodní soutěžní klání se uskutečnilo ...

img-0987.jpg

Zlín - Již po dvacáté se utkali žáci základních škol v netradičních sportovních disciplínách ve Zlínském Vorvani. Toto mezinárodní soutěžní klání se uskutečnilo ve čtvrtek 14. listopadu ve zlínské sportovní hale Datart.

Letošního ročníku se zúčastnilo dvacet jedna škol ze Zlínského kraje a z kraje Trenčínského, ze sousedního Slovenska.  Sportovní halu zaplnilo tradičně i početné obecenstvo, čítající na tisíc žáků. To neúnavně povzbuzovalo a vytvořilo jedinečnou atmosféru pro všechny soutěžící. Účastníky soutěže přišel pozdravit Pavel Simkovič, člen rady Města Zlína, v doprovodu Lukáše Raníka, víceprimátora Města Púchov.

Soutěžilo se ve čtyřech netradičních sportovních disciplínách. Jedna byla připravena ve spolupráci s Městskou policií Zlín, další se zástupci handicapované sportovní mládeže z městského střediska volného času Klub Íčko Zlín. Ti se akce osobně nejen zúčastnili, ale předvedli i ukázku své sportovní disciplíny s názvem „Boccia“.   

„V soutěži Zlínský Vorvaň nejde jen o to, kdo je nejrychlejší. Celé klání a jeho výsledek je postaven také na soudržnosti, kamarádství a výpomoci jednotlivých členů v družstvu. Proto se stal symbolem a maskotem soutěže Vorvaň, který je tvorem společenským, má silné sociální cítění, se snahou pomoci druhým“ uvedl ředitel soutěže Přemek Elšík.          

Soutěžní družstvo sestaví základní škola ze šesti svých žáků, a to po jednom žáku ze třetího až osmého ročníku. Rovným dílem chlapci i děvčata.  Soutěžní tým je podpořen obecenstvem, které je do celého dění vtaženo. Oceněny tak nejsou jen soutěžní družstva, ale i fanoušci, kteří si mohou vybojovat Cenu za nejlépe fandící publikum nebo Cenu za nejlepší image. Na své si přijdou i jednotlivci, pro které je připravena bohatá tombola. Školy se navíc v soutěžních přestávkách prezentují i kulturními vystoupeními.

Za každou disciplínu získávají družstva body s ohledem na rychlost a přesnost jejího provedení. Celkový počet bodů ale ovlivní i odborná porota. Ta sleduje chování soutěžního družstva i dětského publika. A dle svého zvážení uděluje družstvům kladné či záporné body.

Funkce předsedy poroty se ujal Václav Upír Krejčí, jeden ze zakladatelů soutěže. Dále v porotě zasedla i Hana Bečicová z oddělení prevence kriminality a sportovišť Magistrátu města Zlína a Viera Češková ze Společného školského úřadu Púchov.

Zlaté medaile si za vítězství v jubilejním XX. ročníku odvezli soutěžící ze ZŠ Gorazdova, Púchov.

 

Celkové výsledky:

1. ZŠ Gorazdova, Púchov

2. ZŠ J. A. Komenského, Púchov

3. ZŠVelký Ořechov

 

Cena za nejlépe fandící publikum:

ZŠ a MŠ Újezd

 

Cena Best Image pro publikum

ZŠ Slavičín – Vlára

Cenu poroty za nejpočetněji zastoupené publikum získala ZŠ Zlín, Okružní

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru