Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlínský zámek vystavuje obrazy Pavla Janouškovce

3. 8. 2020

Aktuality

42

Zlín – V sálech Hedvika ve zlínském zámku jsou vystaveny velkoformátové abstraktní obrazy plzeňského malíře Pavla Janouškovce.

Z tvorby malíře Janouškovce

Zlín – V sálech Hedvika ve zlínském zámku jsou vystaveny velkoformátové abstraktní obrazy plzeňského malíře Pavla Janouškovce. Tři desítky obrazů obsahující tvorbu autora za posledních 20 let budou k vidění do 30. srpna.

Prozaický název „Obrazy“ si pro svou výstavu vybral plzeňský malíř, grafik a fotograf Pavel Janouškovec. Po sedmileté výstavní pauze představí na třicet převážně rozměrných pláten z let 2000-2020. Jeho tvorbu zde budou reprezentovat velkoplošné diptychy z volného cyklu „Katedrály“ a obrazy z abstraktního cyklu „Krajiny“.

Inspirací je pro Janouškovce vše, co se kolem něj děje. „Může to být letní ráno, stromy ohýbané bouří, číše vína nebo majestátnost katedrály. Své dojmy, pocity a vzpomínky se pak snažím přenést na své obrazy a dál zprostředkovat,“ uvedl sám autor.

Specifické expresivity dosahuje jako krajinář, a to výraznými liniemi a ostrým ohraničením zobrazených objektů, které často rezonují ve formě zkratky, znaku či obrysu,“ doplnila kurátorka výstavy Ivana Beranová. Nejužívanějším výrazovým médiem autora je pak malba akrylovými či olejovými barvami, nejčastěji na plátno, sololit i karton.

Svou zlínskou autorskou výstavu bere Pavel Janouškovec jako předčasný dárek k nacházejícím šedesátinám.

Expozice je přístupná od pondělí do pátku od 10 do 17 hodin. Vstupné je v jednotné výši 50 Kč. Více na www.zlinskyzamek.cz

O autorovi: Pavel Janouškovec (*1961) je současný český malíř, grafik, fotograf a designér. Je členem Syndikátu novinářů České republiky a Komory fotografických živností, žije a tvoří v Plzni. Své výtvarné vzdělání získal v letech 1977-1983 v ateliéru akademického malíře Jaroslava Šindeláře a u Jiřího Patery. Od roku 1981 se zúčastňuje různých společných i samostatných výstav, výtvarných soutěží a sympozií.

Zdroj: Zlínský zámek

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru