Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlínský zámek znovu otevřel výstavy

7. 12. 2020

Aktuality

10

Zlín – Dvě výstavy v prostorách zámku ve Zlíně opět přivítaly své návštěvníky.

martin-polak.jpg

Zlín – Dvě výstavy v prostorách zámku ve Zlíně opět přivítaly své návštěvníky. V Galerii Václava Chada prezentuje grafik Zdeněk Macháček výběr ze své sbírky monochromatických děl. Díla od 125 autorů uvádí pod názvem „+- Monochrom – Pocta vzájemnosti“. Ve výstavních sálech Hedvika jsou k vidění obrazy uherskobrodského malíře Michala Poláka.

Výstavu „+- Monochrom – Pocta vzájemnosti sestavil zlínský grafik Zdeněk Macháček u příležitosti svých 60. narozenin. Pojal ji jako svůj osobní projekt - poctu autorům, kteří se zabývali monochromií. Zastoupena jsou zde díla významných výtvarných umělců jako Bohuslava Reynka, Adrieny Šimotové, Jiřího Lindovského, umělců Zlínského okruhu, skupiny Tvrdohlaví a dalších.

Ke každému vystavenému dílu se váže osobní příběh. Příběhy to jsou velmi různé – od krátkých setkání až po mnohaletá přátelství,“ uvedl Zdeněk Macháček. Výběr prací je pak ovlivněn místem, kde Macháček dlouhodobě žije – páteří výstavy jsou umělci ze zlínského regionu (Zlínský okruh). Tato výstava byla prodloužena až do 10. ledna 2021.

Výstava obrazů malíře Michala Poláka je věnována krajinám, zejména z oblasti Bílých Karpat, kterým autor podle svých slov propadl: „Krajina je jako cesta k sobě samému – tam všude je i můj ateliér.“ Výstava potrvá do 31. prosince 2020.

Galerie Václava Chada navíc přináší i tip na zajímavý vánoční dárek pro milovníky umění. V prodeji má publikaci malíře Otakara Hudečka (1924-2007).

Obě expozice jsou otevřené denně včetně víkendů od 10 do 17 hodin. Vstupné je v jednotné výši 50 Kč za jednu výstavu.

Výstavy byly finančně podpořeny z Kulturního fondu Statutárního města Zlína a Ministerstva kultury České republiky.
Více na zlinskyzamek.cz

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru