Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlínští soutěžící uspěli v Logické olympiádě 2022

30. 11. 2022

Aktuality

165

Zlín – Začátkem listopadu se na Fakultě aplikované informatiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně uskutečnilo krajské kolo 15. ročníku Logické olympiády. Ve třech kategoriích se utkalo celkem 131 soutěžících, mezi nimiž vynikli soutěžící ze zlínských škol:

- Kategorie A (3.– 5. ročník ZŠ)

  1. místo Otakar Vintr, IV. C ZŠ Zlín, Třída Svobody, Malenovice

- Kategorie B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ)

  1. místo Tomáš Lapka, Gymnázium Zlín – Lesní čtvrť,

- Kategorie C (studenti středních škol – poslední ročníky studia)

  1. místo Patrik Lučný, Střední škola Baltaci, Zarámí, Zlín.

Soutěž založená nikoli na naučených znalostech, ale na schopnosti logicky uvažovat a hledat nová řešení, si klade za cíl pomoci školám ve vyhledávání intelektově nadaných dětí a dětem představit, jak zábavné logické úlohy mohou být.

„Soutěžní zadání je zaměřeno na vrozené rozumové schopnosti a předpokládá jen primární školní znalosti s ohledem na věk dítěte. Třeba pro děti ze školek je celé zadání obrázkové, není potřeba umět ani číst, ani psát,“ popsala Lucie Měchurová, koordinátorka Logické olympiády. Díky soutěži se pořadatelům každoročně daří objevovat skryté talenty, jejichž výsledky často překvapí nejen učitele ale i rodiče, a to i díky faktu, že se do soutěže stále častěji hlásí nejen premianti, ale celé třídy.

 Celorepublikové finále

Do celostátního finále, které se uskutečnilo v pondělí 28. listopadu 2022, postoupilo v každé kategorii 65 nejúspěšnějších řešitelů krajských kol. O hodnotné ceny v podobě elektroniky a deskových her se letos ve finále utkali v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, kam se soutěž vrátila po 13 letech. Lavice v Poslanecké sněmovny tak v tento den namísto zákonodárců obsadily nadané děti z celé České republiky. I v této velké konkurenci si výborně vedl  žák základní školy Otakar Vintr  i  gymnazista Tomáš Lapka.

V celostátním finále obsadil Otakar Vintr, IV. C ZŠ Zlín, Třída Svobody, Malenovice krásné 6. místo.

Mezi tři nejlepší řešitele zadání z celé České republiky se zařadil student Tomáš Lapka z Gymnázia Zlín – Lesní čtvrť.  Tak jako v krajském kole dosáhl na bronzovou pozici.

Logická olympiáda je určena pro nadané děti z mateřských, základních i středních škol. O letošní ročník byl velký zájem a historicky měl rekordní účast – celkem 94 657 registrovaných soutěžících ve věku od 3 do 20 let z  3 751 škol z celé České republiky. Z celého Zlínského kraje bylo zaregistrováno  4006 dětí a mladých lidí.

Logické olympiády pořádané Mensou ČR, jejímiž dlouholetými partnery jsou Nadace manželů Kellnerových a škola Open Gate.

Krajské kolo ve Zlínském kraji finančně podpořilo město Zlín.

www.logickaolympiada.cz, www.mensa.cz

Foto: Logická olympiáda

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru