Česky

Česky

English

menu
zavřít

Změní se trasy autobusových linek 31 a 32

15. 12. 2021

Aktuality

384

Zlín – Natrvalo dojde ke změnám tras u autobusů MHD linky č. 31 a 32.

Změní se trasy linek 31 a 32

Zlín – Natrvalo dojde ke změnám tras u autobusů MHD linky č. 31 a 32. Linka 31 z Jaroslavic bude mít druhou konečnou stanici na Mladcové. Autobus linky č. 32 z Kudlova bude mít druhou konečnou u Filmových ateliérů. To jsou změny v linkovém vedení MHD ve Zlíně, které začnou platit od ledna 2022.

Po několikaleté přestávce, kdy se linkové vedení MHD ve Zlíně a Otrokovicích nijak neměnilo, přistupuje Dopravní společnost Zlín – Otrokovice od 1. ledna 2022 k trvalé změně v trasách autobusových linek č. 31 a 32. Autobusy na lince 31 budou jezdit z Jaroslavic na Mladcovou a naopak. Autobusy linky 32 pojedou z Kudlova přes centrum Zlína k Filmovým ateliérům. Obě linky budou mít v okrajových denních časech zajištěny přestupní vazby na páteřní linky.

„Podobným způsobem letos fungoval výlukový provoz na linkách 31 a 32 v období rekonstrukce Březnické ulice a osvědčil se. Lokality Jaroslavice a Mladcová mají podobnou poptávku po dopravě (30 minutový interval ve špičce), stejně tak Kudlov a Filmové ateliéry (20minutový interval ve špičce). Některé spoje budou přejíždět z Kudlova k Filmovým ateliérům přímo, čímž vyhovíme požadavkům cestujících, aby byla častěji obsluhována zastávka Kudlov-tiskárna,“ uvedl vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek. V souvislosti s touto úpravou nedojde na těchto linkách k žádnému omezení školních spojů, které jsou z Jaroslavic, Mladcové, Kudlova a Filmových ateliérů vypravovány. Nové jízdní řády zveřejní DSZO na zastávkách i na svých internetových stránkách již kolem 17. prosince, aby se s nimi mohli cestující v dostatečném předstihu seznámit.

Nové vedení linek 31 a 32 umožní, aby byla lépe využita nasazená vozidla i čas řidičů, na linkách bude dodržován pravidelnější časový interval.

„Po změně linkového vedení budeme provoz na obou linkách více sledovat a budeme se zabývat též případnými podněty cestujících. Získané poznatky využijeme při přípravě nových jízdních řádů, které budou platit v celé síti MHD od 1. července 2022,“ dodal Pavel Nosálek.

K poslední výrazné změně linkového vedení v síti MHD DSZO došlo v roce 2019, kdy byl od června zahájen provoz bateriových trolejbusů na linkách 4 a 5 ve Zlíně-Kostelci a Štípě místo dřívější dopravní obslužnosti zajišťované autobusy.

 

Zdroj: DSZO

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru