Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zoo Zlín je pátým nejnavštěvovanějším turistickým místem

1. 6. 2021

Aktuality

36

Zlín – Rok 2020 byl pro zlínskou zoo těžký a náročný, zahrada byla téměř čtyři měsíce uzavřena pro veřejnost.

Výběh slonů Karibuni

Zlín – Rok 2020 byl pro zlínskou zoo těžký a náročný, zahrada byla téměř čtyři měsíce uzavřena pro veřejnost. Na druhé straně uplynulý rok přinesl také mnoho dobrého v podobě cenných chovatelských úspěchů nebo otevření nového výběhu B pro slony africké v Karibuni. Do zoo zavítalo celkem 506 230 návštěvníků, o čtvrtinu méně než v rekordním roce 2019. V celostátním měřítku však dosažená návštěvnost přinesla dosavadní nejlepší výsledek. Zoo Zlín se stala pátou nejoblíbenější turistickou destinací České republiky.

Zlínská zoo již několik let patří k turistickým cílům se stabilně velmi vysokou návštěvností. „Od roku 2003 jsme nepřetržitě jedničkou Zlínského kraje, podesáté za sebou jsme také obhájili pozici druhé nejvyhledávanější české zoo. Dlouhodobě se umísťujeme mezi desítkou nejnavštěvovanějších míst České republiky, z pátého místa za rok 2020 máme velkou radost,“ přiblížila úspěchy zlínské zoo Romana Bujáčková, vedoucí oddělení marketingu. Zahrada v roce 2020 přivítala více než půl milionu lidí, návštěvnost v červenci v počtu 150 000 osob znamenala přepsání historických návštěvních tabulek v daném měsíci.

Naše velké poděkování patří především všem návštěvníkům. Svou přízní, návštěvou ale i finanční podporou prostřednictvím sponzorských darů nebo nákupy na e-shopu nám dali najevo, jak moc mají zlínskou zoo rádi, jak moc je pro ně důležitá. Hluboce si této podpory a zájmu vážíme, je to pro nás největší ocenění naší snahy, práce a úsilí o rozvoj zlínské zoo,“ vyzdvihla dlouhodobou podporu návštěvníků Romana Bujáčková.

I když se zoologická zahrada musela v roce 2020 vypořádat s finanční ztrátou ve výši 16 milionů, dokázala pro návštěvníky připravit hned několik novinek. Kromě již zmiňovaného výběhu B pro slony africké v Karibuni to byla také průchozí expozice pelikánů australských, africká vyhlídka s možností krmení žiraf nebo letní expozice pro kapybary.

Díky zajištění investičního úvěru můžeme letos opětovně rozběhnout dva projekty, které jsme v souvislosti s pandemii covidu museli pozastavit. Tím prvním je nová expozice Jaguar Trek, která vznikne ve svahu pod tropickou halou Yucatan a představí jaguáry, největší kočkovité šelmy Jižní Ameriky. Druhým je realizace chovného zařízení pro slony africké v rámci projektu Karibuni. Chystáme také novou expozici pro želvy a damany v africké oblasti zoo,“ přiblížila Bujáčková.

 

 

Zdroj: Zoo Zlín

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru