Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zoo Zlín láká k vánoční návštěvě

22. 12. 2021

Aktuality

47

Zlín - Vánoční atmosférou dýchá také zlínská zoo. Areál zahrady zdobí světelná výzdoba, září i vánoční strom na nádvoří zámku Lešná a menší stromek u hlavního vstupu...

-dsc8317.jpg

Zlín - Vánoční atmosférou dýchá také zlínská zoo. Areál zahrady zdobí světelná výzdoba, září i vánoční strom na nádvoří zámku Lešná a menší stromek u hlavního vstupu. Na Štědrý den zoo navíc pro všechny děti do 15 let chystá hezký dárek, v tento sváteční den bude platit pro dětské návštěvníky symbolické vstupné ve výši 1 koruny. Zoo Zlín bude na Štědrý den otevřena do 14.00 hod., pokladny do 13.30 hod. Občerstvení zajistí restaurace Neapolitáno, Tyrol a Limpopo, otevřena bude také Čokolatérie.

Vánoční návštěvu až do 2. ledna 2022 zpestří originální světelná výzdoba. Zoo zdobí nejen typické vánoční motivy, ale i světelné siluety exotických zvířat. Lidé tak uvidí „zářící“ slony, tapíry, nosorožce, rejnoky, tučňáky, klokany, lvy, lachtana, medvěda, aligátora, supy nebo žirafu. „Krása světelné výzdoby naplno vynikne až po setmění, proto od soboty 25. prosince do neděle 2. ledna 2022 prodlužujeme otevírací dobu horní části areálu zoo, tzn. od hlavního vstupu po restauraci Limpopo, do 17.00 hod.," uvedla Romana Mikešová, vedoucí marketingu. Do 17.00 hod. budou také otevřeny expozice Zátoka rejnoků a tropická hala, restaurace Limpopo, Neapolitáno a Tyrol, Čokolatérie a prodejna suvenýrů u hlavního vstupu.

Dárek pro zvířata mohou přinést i návštěvníci, stačí jej položit pod vánoční strom před zámkem Lešná. Obyvatelé zoo nejvíce ocení ovoce, zeleninu, oříšky, ovesné vločky, rýži, luštěniny nebo sušené pečivo a ovoce. „U hlavního vstupu nám děti i dospělí mohou pomoct s výzdobou našeho menšího vánočního stromku. Určitě budou mít spoustu nápadů na vánoční ozdoby, společně tak můžeme vytvořit opravdu originální stromeček,“ doplnila Romana Mikešová. U tohoto stromku návštěvníci také objeví speciální vánoční knihu. „Pokud chcete naší zoo či svým oblíbeným zvířátkům popřát něco hezkého k Vánocům i do nového roku, můžete nám napsat či nakreslit přání a vložit do připravené knihy. Na začátku nového roku všechna přáníčka vyhodnotíme a autoři těch nejhezčích od nás získají odměnu,“ přiblížila vánoční novinku zoo Romana Mikešová.

Zlínská zoo je otevřena každý den v roce včetně Štědrého dne, vánočních svátků, Silvestra a Nového roku. Pro vstup do zoo návštěvníci nyní mohou využít zimní snížené vstupné, které pro dospělé činí 110 Kč, pro děti 70 Kč, senioři zaplatí 90 Kč. Zoo doporučuje zakoupit zvýhodněné on-line vstupenky, kdy úspora u každé vstupenky činí 10 Kč oproti ceně vstupenky v pokladně zoo.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru