menu
zavřít

Zrekonstruovaná kuchyně v ZŠ Zlín, Kvítková už slouží

21. 11. 2022

Aktuality

149

Zlín – Čtyřměsíční rekonstrukce školní jídelny a kuchyně se zázemím na Základní škole Zlín, Kvítková 4338 je u konce. Zmodernizované prostory převzala škola do užívání počátkem listopadu 2022, a do své školní jídelny se tak mohli vrátit žáci, kteří v měsících září a říjnu využívali náhradní stravování. Část z nich docházela na obědy na Základní školu Zlín, Komenského I, zbylým žákům byla strava dovážena ze Základní školy Zlín, Okružní 4685.

Tak konečně nastal okamžik, na který jsme se všichni těšili. Máme krásnou kuchyň, která je moderně vybavená a nádhernou jídelnu, kterou si budeme užívat,“ sdělila ředitelka ZŠ Zlín, Kvítková Jaroslava Müllerová.

Poděkování patří nejen ředitelkám těchto škol za zabezpečení vaření pro žáky školy na ulici Kvítková, ale rovněž žákům školy a jejich rodičům za to, že se přizpůsobili provozním podmínkám během stavebních prací, jakož i pracovníkům školní jídelny ZŠ Kvítková za práce spojené se zprovozněním nové kuchyně a jídelny.
V neposlední řadě patří poděkování také seniorům z Klubu seniorů Kvítková, kteří po dobu rekonstrukce poskytli budovu, kde se běžně scházejí, pro výdej dovezené stravy žákům
,“ vzkázal vedoucí Odboru školství a sportu, Milan Smola.

V rámci rekonstrukce kuchyně v 7. Základní škole Zlín, Kvítková 4338 došlo k dílčím dispozičním úpravám varny, výměně gastronomického vybavení i stávajících chladíren a mrazíren. Obměnu si vyžádaly také všechny povrchové konstrukce a podlahy. Mimo to rekonstrukční práce obsahovaly i dispoziční úpravy jídelny, výměnu vzduchotechniky za novou rekuperační jednotku a výměnu všech instalací, které byly většinou původní. Velkým přínosem pro všechny strávníky je také odhlučnění prostoru jídelny. Zásadní změnou je i zřízení odděleného zázemí šaten pro muže a ženy se samostatným hygienickým zázemím. Stravovací kapacita se rekonstrukcí navýšila o 30 míst.

„Rekonstrukce, která si vyžádala investici ve výši cca 25 milionů korun, výrazně zlepší pracovní podmínky zaměstnanců kuchyně a úroveň stravování. Modernizace gastronomického vybavení a změny dispozic prostor umožní efektivnější přípravu jídel a rychlejší výdej obědů, čímž zvýší komfort strávníků. Nezanedbatelná je i vkusná designová proměna interiéru jídelny,“ sdělila náměstkyně primátora města Zlína, Martina Hladíková.

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru