Česky

Česky

English

menu
zavřít

ZŠ Okružní má nové učebny přírodních věd, novinka přišla na 6,7 milionu

5. 12. 2023

Aktuality

117

Statutární město Zlín pokračuje v modernizaci základních škol. Od října mají žáci 16. ZŠ Okružní k dispozici nové učebny fyziky a chemie, součástí prací za bezmála 6,7 milionu korun byl také vznik dvou nových kabinetů. Modernizaci kromě magistrátu podpořily finanční prostředky z evropského dotačního programu IROP. „Odborné učebny slouží nejen pro výuku přírodních věd podle školního vzdělávacího programu, ale i žákům ve vědeckých praktikách,“ uvedla ředitelka školy Ivana Rejzková.

Město zahájilo modernizaci v čase letních prázdnin, dokončovací práce se uskutečnily částečně za školního provozu. „Součástí modernizace byla výměna osvětlení, elektroinstalace, zdravotní instalace a podlahových krytin. Práce se týkaly také opravy omítek, výmalby a instalace zastínění učeben,“ sdělila náměstkyně primátora pro oblast školství Martina Hladíková.

Učebny fyziky a chemie jsou nyní vybaveny novým nábytkem a počítači pro vyučující. Žáci mají k dispozici nejmodernější výukové pomůcky a interaktivní tabule, které slouží k plnohodnotné výuce přírodních věd, pro používání metod vědeckého zkoumání a realizaci experimentů.  „Nové učebny vytváří moderní a přívětivé prostředí pro žáky i učitele.  Také kabinety byly vybaveny moderním nábytkem a jsou tak důstojným zázemím pro vyučující,“ dodala náměstkyně Hladíková.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru