Česky

Česky

English

menu
zavřít

ZŠ Zlín, Křiby 4788, o přijetí prvňáčků losovala

30. 4. 2020

Aktuality

90

Zlín – Po ukončení zápisu do 1. tříd musela Základní škola Zlín, Křiby 4788, poprvé přistoupit k losování.

ZŠ Zlín, Křiby

Zlín – Po ukončení zápisu do 1. tříd musela Základní škola Zlín, Křiby 4788, poprvé přistoupit k losování. To rozhodlo o přijetí 69 budoucích žáků. Zbylých 27 žáků ze spádového obvodu bude přijato na jinou základní školu ve Zlíně.

„Základní škola přijala nejvyšší možný počet žáků, kterým naplnila svoji kapacitu a tu již bohužel nelze překročit. Rodičům žáků, kteří nyní hledají náhradní řešení – přijetí k povinné školní docházce na jinou zlínskou základní školu – je nápomocno jak vedení jejich spádové školy na Křibech, tak odbor školství magistrátu,“ uvedla náměstkyně primátora města Zlína Kateřina Francová.

Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání na ZŠ Křiby 4788 podalo prostřednictvím zákonného zástupce celkem 118 uchazečů. Z tohoto počtu bylo 96 dětí s místem trvalého pobytu ve spádovém obvodu školy.

Losování za přítomnosti notáře se týkalo 96 přihlášených dětí ze spádové oblasti,“ upřesnila Kateřina Francová.

Samotné losování proběhlo 23. dubna 2020 ve 13 hodin v budově školy, kterého se kromě notáře zúčastnil ředitel školy a oba jeho zástupci. Proces losování probíhal tak, že notář nejprve provedl kontrolu počtu lístků, zkontroloval jejich jednotný vzhled i materiál a vložil je do osudí. Z něho byl následně vylosován potřebný počet žáků k přijetí na školu. Poté notář vyhotovil zápis a potřebná rozhodnutí.

„Je nám opravdu velmi líto, že jsme z kapacitních důvodů nemohli do školy přijmout všechny žáky, a způsobili jsme tak rodičům určité komplikace. Zároveň nás však velmi těší, že i v tomto školním roce byl o naši školu největší zájem,“ uvedl ředitel ZŠ Křiby 4788 Zdeněk Mikoška.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru