Česky

Česky

English

menu
zavřít

Ztratili jste něco? Zeptejte se v informačním středisku

1. 2. 2021

Aktuality

2390

Zlín – Klíče, mobilní telefony, peněženky a brýle. Takové věci nejčastější zaplňují zlínské oddělení ztrát a nálezů.

Ztráty a nálezy - foto: Zuzana Vičíková

Zlín – Klíče, mobilní telefony, peněženky a brýle. Takové věci nejčastější zaplňují zlínské oddělení ztrát a nálezů. To je součástí Městského informačního a turistického střediska, které nalezené věci v rámci otevírací doby přijímá a následně vydává jejich majitelům.

„Vloni jsme zaevidovali přes 600 ztracených věcí. S nalezenými věcmi k nám přicházejí zejména občané, ale část nálezů přebíráme od policie, dopravního podniku, ubytovacích zařízení, úschovny zavazadel ČD a dalších nálezců,“ uvedla vedoucí informačního střediska Pavla Julinová.

Prostory vymezené pro skladování ztracených věcí plní kromě drobností i objemnější věci. Většinou se jedná o jízdní kola. Výčet nálezů je ale mnohem pestřejší.

„Věci, které se k nám dostanou, jsou různého charakteru. Kromě často zapomínaných batohů a deštníků jsme už přijali i finanční hotovost, motorovou pilu, rybářský prut, skateboard nebo třeba harmoniku. O tu se stále nikdo nepřihlásil. Spousta věcí se ke svým majitelům nedostane, protože se o ně nikdo nepřihlásí. Téměř vždy se najdou majitelé peněženek a samozřejmě dokladů, kde je jméno majitele, kterého se snažíme kontaktovat,“ uvedla pracovnice informačního střediska Zuzana Vičíková.

Ne všechny nálezy ale pracovníci přijmou. Do ztrát a nálezů se například nedostanou věci, které rychle podléhají zkáze, jako jsou potraviny nebo krmiva, věci silně znečištěné či viditelně poškozené a nefunkční.

Podle zákona, který problematiku ztrát a nálezů řeší, má město povinnost nalezené věci uložit a zabezpečit po dobu tří let. Občané mají možnost své ztracené věci dohledat na stránkách města www.zlin.eu. Pokud se o ně nikdo nepřihlásí, nález přechází do vlastnictví města.

Ztráty a nálezy spadají pod Oddělení cestovního ruchu a informací, Magistrátu města Zlína. Příjem a výdej probíhá v Městském informačním a turistickém středisku, které sídlí na náměstí Míru 12 ve Zlíně, v budově radnice.

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru