menu
zavřít

Zvířata z útulku našla pod stromečkem hromadu dárků

9. 12. 2016

Aktuality

0

Zlín - Vánoční atmosféra už je cítit všude okolo a výjimkou tak nemohl být ani zlínský Útulek pro zvířata v nouzi na Vršavě. Ve středu 7. prosince se tu sešla velká spousta lidí, kterým není osud opuštěných zvířat lhostejný...

-dsc0963.jpg

Zlín - Vánoční atmosféra už je cítit všude okolo a výjimkou tak nemohl být ani zlínský Útulek pro zvířata v nouzi na Vršavě. Ve středu 7. prosince se tu sešla velká spousta lidí, kterým není osud opuštěných zvířat lhostejný. Pro návštěvníky byl připraven bohatý program a občerstvení, pro zvířecí obyvatele útulku vánoční stromek se spoustou dárků.  Akce se konala v rámci studentského neziskového projektu Němá tvář ve spolupráci se Základní školou Komenského ll. Během akce se kromě krmiva, pamlsků a dek vybralo více než 17 tisíc korun. Tato částka poputuje na konto útulku.

Celé odpoledne bylo provoněno horkým svařákem, čajem a cukrovím, atmosféru dokreslily vánoční koledy v podání pěveckého sboru Pavučina a kytarové vystoupení Lívie Doležalové. Adriana Tesárková návštěvníky se svým pejskem roztančila při dogdancingu. Ani sportovní fanoušci nepřišli zkrátka – mohli si zajít pro podpis od hráčů hokejového klubu PSG Zlín a fotbalového klubu FASTAV. Pro děti byla připravena tvořivá dílnička, odkud si mohly odnést sněhuláka nebo vánoční baňku. A samozřejmě nesměly chybět vánoční dárky.

 „Dárků bylo opravdu hodně – chtěla bych poděkovat všem, kteří přinesli dárečky pro útulkové pejsky a kočky,“ říká manažerka projektu Lucie Jurčová. „Velký dík patří vlastně všem, kteří se na akci podíleli, ať už to jsou sponzoři, mediální partneři, zaměstnanci útulku, děti a samozřejmě návštěvníci, protože bez nich by se akce tak nepovedla. A nesmím zapomenout na všechny členy v týmu, kteří odvedli skvělou práci,“ dodala Lucie Jurčová

Obdarované byly také děti ze Základní školy Komenského ll. Ty totiž během celého podzimu sbíraly krmivo a pamlsky pod útulkový stromeček. Celkem se jim podařilo shromáždit krmivo v hodnotě několika desítek tisíc korun. Nejlepší sběrači byli odměněni hodnotnými cenami.

Město Zlín každoročně přispívá na provoz útulku částkou 2,5 milionů korun.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru