Česky

Česky

English

menu
zavřít

Kronika města Zlína

Zlínští kronikáři

Na současných 42 svazcích městské kroniky ve Zlíně se od listopadu 1963 v průběhu 44 let podílelo 7 autorů.
Od r. 1972 do roku 1994 - J. Ryška. Kuriozitě se objevují na autorství Zlínské kroniky dvě jména – J. Ordelt a A. Hovadíková (ta převzala štafetu po náhlém zemřelém J. Ordeltovi).

Od r. 1995 do roku 2009 psal kroniku místní rodák ing. Jan Lamper (+ 2011); z jeho pera vychází 15 svazků kroniky. V roce 2010 se stal kronikářem města Zlína pedagog Mgr. Bohumil Galásek. V současnosti jsou vedeny samostatně kroniky v místních částech Zlína čtyři obce - Jaroslavice, Klečůvka, Louky a Velíková.

V roce 2019 zemřel pan Jaromír Žáček, který zapisoval události do kroniky místní části Velíková od roku 2014. Prozatím v jeho práci nikdo nepokračuje.

Práce kronikáře je čestnou službou občana pro město a spoluobčany. Vyžaduje obětavé nasazení, lásku k městu i republice a neochabující zájem o vůkolní dění.Kronikář není zaměstnanec, dobrovolně naplňuje zvolené poslání, neposluhuje, ale slouží.

Ing. Jan Lamper

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru